ALAPLI HABERLERİ

KIZILAY ALAPLI ŞUBE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

1 Mart 2013
560 kez görüntülendi

KIZILAY ALAPLI ŞUBE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA
Türk Kızılayı Alaplı Şube Başkanı Hayri YİĞİT’ yazılı bir açıklama yaptı.
  Yaptığı basın açıklaması şöyle; 
11 Haziran 1868 Yılında bir gurup idealist Osmanlı Hekimi bir araya gelerek kurduğu ve Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün Kızılay ismini verdiği ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Kızılay’ı.
İhtiyaç anında dayanışmanın ızdırap anında şefkatin barışın sevginin farklılıklar karşısında hoşgörünün ve savaşın en kızgın anında insancıllığın merhametin tarafsızlığın barışın sevginin ve kardeşliğin simgesi olan T. Kızılayımız kurulduğu tarihten bu yana çok fazla yol kat ederek tüm insanlarını kucaklayan ve toplumun kucakladığı ulusal ve uluslar arası düzeyde saygınlığını ve hizmet kalitesini sürekli geliştiren bir insani yardım kuruluşu olmayı başarmıştır. Hepimizin bildiği gibi Türk Kızılay’ı ihtiyacı anında din dil ırk ve soy ayrımı yapmaksızın felakete uğrayan insanların yardımına koşar barınmaları için çadır ve evler kurar, battaniye giyecek ve gıda temin eder, aş evleri kurar sağlık için hastane kurar ihtiyaç sahibi insanlarımıza şevkat elini uzatır
Kızılay Derneği Alaplı Şube Başkanlığımız 2012 yılı içerisinde ilçemizde bulunan sivil toplum örgütleri ve Kamu kuruluşlarımız da iş birliği yaparak kan bağışı kampanyaları düzenlemiştir. 2012 yılında ilçemizden toplam 2000 ünite kan bağışı yapılmıştır. İlçe Müflülüğü, Mal Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüklerimizde düzenlemiş olduğumuz kan bağışı kampanyalarında rekor derecede kan toplanmıştır. İlçe Müftülüğü 130 ünite Mal Müdürlüğü 145 ünite İlçe Emniyet Müdürlüğü 336 ünite kan toplanmıştır.
Çatak Köyü Şehit Er Mücahit Coşkun’un cenazesi nedeniyle Çatak Köyünde taziye çadırı kurulmuş olup taziye gelenlere çadırda 17 gün şubemiz tarafından çay, su ikramı yapılmıştır. Kızılay Genel Merkezi AFOM depolarından şubemize gönderilen 50 adet gıda paketi 100 adet bot 100 adet spor ayakkabısı ve 120 gram helva okullarımız da bulunan ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımı yapılmıştır. Okullarımız da öğrencilerimize Kızılay Haftasında çizgi film sunumu yapıldı.Şubemiz 16 Şubat 2013 Cumartesi Günü Olağan Kongresini yaparak üyelerimizden üç yıllığına seçilerek yetki almıştır. Şubemiz aynı hızla yeni yılda da herzaman din, dil, ırk ve mezhep farkı gözetmeksizin  ihtiyaç anında insanlarımızın yanında olmaya devam edecektir.
Hayri YİĞİT
Alaplı Kızılay Şube Başkanı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz