ALAPLI HABERLERİ

KIZILAY ALAPLI ŞUBESİNDEN ÖĞRENCİLERE YARDIM

4 Ekim 2012
1.021 kez görüntülendi

KIZILAY ALAPLI ŞUBESİNDEN ÖĞRENCİLERE YARDIM

 

Türk Kızılayı Alaplı Şubesi yardımlarla ihtiyaç sahibi , öğrencileri sevindirdi.

Kızılay Genel Merkezinden gönderilen yardımlar Alaplı Kızılay Şubesi tarafından okul müdürleri aracılığı ile öğrenci ve muhtaç kişilere ulaştırıldı. Bu kişilere ayakkabı ve gıda yardımı yapıldı. Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit ve şube sekreteri Mustafa Kanca taşımalı okulları ziyaret ederek yardımları okul yetkiliklerine teslim etti.. Kızılay Alaplı Şube Başkanı “Hayri Yiğit Kızılay Genel Merkezimize bağlı AFOM depolarından şubemize gıda paketleri, bot ve spor ayakkabısı gönderdi. Gönderilen 50 adet gıda paketi, 100 adet bot ve spor ayakkabısı, 120 kilogram helva, taşımalı okullarımızda ve köylerimizde bulunan ihtiyaç sahiplerine bizzat gidilerek dağıtıldı. Kızılay kara gün dostluğunu iyi günde de hatırlattı. Bizler Kızılay olarak her zaman yardıma hazırız. İnşallah öğrencilerimiz ve yardımı alan kişiler bunları iyi günlerde kullanırlar. Kurban bayramı öncesi dağıttığımız bu yardımlarla ihtiyaç sahibi ailelerimizi ve öğrencilerimizi bir nebzede olsa sevindirmiş olduk. Ayrıca ziyaret ettiğimiz okullarda vekaleten Kurban bağışlarını Türk Kızılay’ına yapmalarını istiyoruz. Alaplı’da kurban kesecek hayırseverlerin Kızılay’a kurban bağışlarını beklediklerini ifade eden Yiğit, ”Kurban Bayramı’nda vatandaşlarımızı Kızılay’a bağış yapmaya davet ediyoruz. Buraya yapılan bağışları biz ihtiyacı olan insanlarımıza ulaştırıyoruz. Biz kendimiz araştırıyoruz ve ihtiyacı olan insanlarımıza bu bağışları kavurma olarak ulaştırıyoruz” dedi.

ALBUM ADI T.KIZILAYI ALAPLI ŞUBESİNDEN, Fotograf Mustafa Kanca on 10/04/2012 (26 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


KIZILAY ALAPLI ŞUBESİNDEN ÖĞRENCİLERE YARDIM Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. Çataklı dedi ki:

    Alaplı Kızılay yönetimine çok teşekkür ediyoruz.Sadece kan bağışı ile değil çeşitli faailyetlerle köyümüze kadar gelip çalışıyorlar.
    Şehit Mücahit Coşkun’un cenazesinde 15 gün köyümüzde çadır kurdularve hergün köyümüze geldiler.
    Dün ise Çataktaki okulumuza kadar öğrencileri sevindirdiler. Alaplı’da en çalışkan dernek Kızılay derneğidir.Hepsinden Allah razı olsun

  2. ALİ SOYYİĞİT dedi ki:

    Okulumzxdaki öğrencilere yapış olduğunuz yardımlardan dolayı derneğinize teşekkür ederiz…

Yorum Yaz