ALAPLI HABERLERİ

KIZILAY GENEL BAŞKANI KEREM KINIK OLDU

6 Nisan 2016
874 kez görüntülendi

KIZILAY GENEL BAŞKANI KEREM KINIK OLDU

Türk Kızılayı’nın Olağan Genel Kurulu’nda, Genel Başkanlığa Kerem Kınık seçildi.

Türk Kızılayı’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, Kınık, ATO Congresium’da yapılan Olağan Genel Kurulda genel başkanlığa seçilmesinin ardından kısa bir konuşma yaptı. Delegelere teşekkür eden Kınık, “Bizleri iyilik yolunda istihdam eden yaratıcımıza hamdüsena ediyoruz. Peygamberimize salat ve selam ediyoruz.” diye konuştu.

Kınık’ın genel başkanlığındaki Türk Kızılayı Yönetim Kurulu, Ayşegül Genç, İsmail Hakkı Turunç, Hüseyin Can, Dr. Naci Yorulmaz, Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Tuncay Kopuz, Ercan Tan, Sabahattin Tezdiğ, Cengiz Yurdabekçi ve Ahmet İşgüzar’dan oluştu. Denetim Kurulunda da Prof. Dr. Turan Arslan, Ali Dilber, Cengiz Koç, Ahmet Hiznlıoğlu ve İlhami Yıldırım yer aldı.

Kerem Kınık’ın özgeçmişi
Kerem Kınık, Malatya’nın Hekimhan ilçesinde 1970 yılında dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Kınık, 1993’te İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. Amasya’da sağlık ocağı sorumlu hekimi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesinde müdür yardımcısı olarak çalışan Kınık, İstanbul 10. dönem İl Genel Meclisinde meclis üyesi ve sağlık komisyonu başkanı olarak görev yaptı.

Avrupa Birliği Bölgeler Asamblesi Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonunda İstanbul’u temsil eden Kınık, çeşitli sivil toplum ve insani yardım kuruluşlarında yöneticilik görevi üstlendi.

Ulusal ve uluslararası teknoloji firmalarında genel müdürlük görevi de yapan Kınık, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesinde afet tıbbı alanında da doktora çalışmaları yürütüyor.

Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcılığına 2015’te getirilen Kınık, İngilizce ve orta seviyede Arapça biliyor.

Türk Kızılayı Genel Başkanlığına seçilen Kerem Kınık, evli ve üç çocuk babası.

kerem

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz