ALAPLI HABERLERİ

KÖYLERE AK HİZMET GELDİ

25 Şubat 2014
642 kez görüntülendi

KÖYLERE AK HİZMET GELDİ

CEM SÜRMENELİ – Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, köylerde 5 yılda çok önemli hizmetler yaptıklarını bildirdi.

Yavuz, parti binasından gazetecilere yaptığı açıklamada, Tüm köylerin çöp sorununu İl Özel kanalıyla çözdüklerini söyledi. Köylerin alt yapısını yüzde 90 oranında tamamladıkları anlatan Yavuz, şunları söyledi:

“5 yılda Alaplı’da önemli hizmetler yaptık. Bunların en başında çöp sorunu gelmektedir. Alaplı deresi kenarına atılan çöpleri Özel İdare kanalıyla araç, gereç ve ekipman desteği sağlanarak hafta 2 gün köylerimizin çöpleri alınmaya başlandı. 5 yıl içinde köylerimizin alt yapı sorunlarını çözüme kavuşturduk. Ana gurup yollarımızın tamamı asfaltlanarak yüzde 30 sıcak asfalt kaplaması yapılmasını sağladık. Köylerimiz köy tüzel kişiliğe ait olan boşluklarda kilit parke kaplama çalışması köy ara yollar beton kaplama yapılarak halkımız çamurlu yollardan kurtardık. İsaliye hattından kaynaklanan su sorunlarını modern ve sağlıklı borularla çözüme kavuşturduk. Tüm köylerimizdeki eğitim sorunlarına ciddi bir şekilde takip edilerek öğrencilerimizin ulaşımına kadar devletimizin tüm imkanlarını kulandık. Köylerimizdeki sportif faaliyetleri artırabilmek için futbol sahaları yaparak çocuklarımız için park alanları oluşturduk.

KÖYLERDE HEDEF 2019

Yavuz, hedeflerini 2019 yılına kadar köylerin tüm sorunlarını çözmek olduğunu belirterek, Gümeli Beldesinde devam eden Gölet projesi tamamlayarak İlçemizin 52 köyünün su sorunu çözeceğiz. Bu aşamada çalışmalar son sürat devam ediyor. Alaplı-Mollabey arasında 2. Bir alternatif yol çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Tamamlanıldığı zaman Alaplı-Mollbey arasında ki ulaşım rahatlayacaktır. Yığılca-Alaplı arasında yeni bir bağlantı yolu proje aşamasında önümüzdeki yıllarda yeni bir bağlantı yolu yapılarak duble yola bağlanacaktır. Bu sayede ulaşım daha rahat sağlanmış olacaktır. Organize sanayi bölgemizi yatırımcılara açma çalışmaları aynı hızlılıkla önümüzdeki yıllarda devem edecektir. Şu anda parsalisazyon çalışmaları başlandı devam ediyor. Çay boyu mevkisinde Islah Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları önümüzdeki yıllar içinde tamamlanarak bu bölgeye yeni iş sahaları açılarak yatırımcılar gelecektir. Köylerdeki mevcut sağlık ocakları moderninse edilerek olmayan köylerimize sağlık ocakları yapılması için girişimlerde bulunacak. Ayrıca sağlık ocaklarında devam eden personel ihtiyaçlarını tamamlayarak düzenli bir şekilde hizmet vermeleri sağlanacak. Bu bu çalışmalar ve daha fazlasını 2014-2019 yılları arasından tamamlamayı kendimize hedef olarak koyduk.”

 

Konuşmaların ardından Ak Parti Alaplı Belediye Meclis üyeleri Ayhan Akman, Temel Uslu ve İbrahim Yalçın basın’a tanıtıldı.


From AK PARTİ İL GENEL MECLİSİ BASIN TOPLANTISI, posted by Mustafa Kanca on 2/25/2014 (19 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

  1. akpartili dedi ki:

    Birinci sırayı alan Ayhan Akman para vererek partinin 5 yılını ipotek altına aldı.Temel Uslu ise DP den gelerek Ak Partili oldu.Kuyumcu İbrahiim Yalçın ise 3ü kabul etmiyorum diyerek istifa etti.Ne vaat ettilerde üçü aldı.Cemaati mi arkasına aldı. Bu gidişle ak parti Alaplıda üçün birin alır gibi hayırlı uğurlu olsun

Yorum Yaz