ALAPLI HABERLERİ

KÖYLÜLERDEN YOL EYLEMİ

19 Eylül 2014
663 kez görüntülendi

KÖYLÜLERDEN YOL EYLEMİ

CEM SÜRMENELİ – Zonguldak’ın Alaplı ilçesine bağlı Ölüce köyünde köylüler, derenin içine büz konularak yapılan yolun kaldırılmaması için eylem yaptı.

Alınan bilgiye göre, Özel İdare ekipleri, büz konulup üzeri taşlarla kaplanarak yapılan yolu dere yatağından kaldırmak istedi.

Köylüler, pat-patlarıyla iş makinesinin önünü kesip, çalışmayı engelledi. Bunun üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi.

Uzun süren görüşmeler sonunda derenin içine menfez yapılacağı sözünü alan köylüler, 8 saat sonra pat-patı yoldan kaldırdı.  Daha sonra iş makineleri çalışmalara başladı.

Köylülerden Dursun Gültekin,  yaptığı açıklamada, derenin diğer tarafında 10 ailenin yaşadığını belirterek, “Elektriğimiz, telefonumuz, kapı numaramız bile var ancak yolumuz yoktu. Derenin içine beton büz konularak üzerine taştan yol yapıldı. Bunu yapan Özel İdare’ydi ancak şimdi yolumuzu kaldırıyorlar. Okula giden çocuklar var. Bu çocuklar dereden karşıya nasıl geçecekler? Mağdur durumdayız. En azından dereye bir menfez yapılsa yolumuz olmuş olur” diye konuştu.

 

 

SSSSSSS

 

SSSSSSSS

 

CCCCCC

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz