ALAPLI HABERLERİ

KÜÇÜKKAYMAZ KÖYÜNDE ÇANAKKALE KONFERANSI

3 Haziran 2016
827 kez görüntülendi

KÜÇÜKKAYMAZ KÖYÜNDE ÇANAKKALE KONFERANSI

110 yaşında vefat eden en yaşlı Çanakkale gazisi Hüseyin Kaçmaz’ın oğlu 78 yaşındaki emekli öğretmen Turgut Kaçmaz, Alaplı ilçesi Küçükkaymaz ilk ve orta okul öğrencileri ve İstanbul Tuzla Anadolu lisesi Öğrencilerine Çanakkale Zaferi konulu konferans verdi.


Konferansa, Alaplı Küçükkaymaz İlk ve Ortaokulu Öğretmen ve öğrencilerinin yanı sıra Kardeş okul projesi kapsamında İstanbul Tuzla Anadolu Lisesi Öğretmen ve Öğrencileri katıldı.
Turgut Kaçmaz konuşmasında, Çanakkale Savaşının Türk Milleti için büyük bir destan olduğunu belirterek bu destanın büyük özveriler sayesinde yazıldığını söyledi. Zaferin kazanılmasında en büyük özveri sahiplerinden birinin de analar olduğunu ifade eden Turgut Kaçmaz, şehit haberinin alındığında ciğerleri yanan ilk analar olduğunu ifade eden Kaçmaz,Öğretmen ve Öğrencilerce dakikalarca ayakta alkışlandı. Turgut Kaçmaz’ın konferansında İstanbul Tuzla Anadolu Lisesinden gelen 25 kişilik öğrenci grubu Çanakkale türküsü ile şiirler okudular ve çeşitli gösteriler sergilediler. Konferansta duygu dolu anlar yaşandı.

kaymaz

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz