ALAPLI HABERLERİ

KUPALARI VERİLDİ

7 Ağustos 2012
897 kez görüntülendi

KUPALARI VERİLDİ

Voleybol Turnuvasında derceye giren takımlara kupaları verildi

Alaplı’da Diyanet İşleri Başkanlığı ile Spor Genel Müdürlüğü arasında yapılan protokolle “Yaz Kur’an Kurslarında Spor” Projesi kapsamında
düzenlenmiş olan voleybol turnuvasında dereceye giren takımlara kupaları verildi.

Turnuvaya 7  kız, 6 erkek Kur’an kursu takımı katıldı.

Alaplı Kapalı spor salonunda 10 gün süren turnuva sonucunda kızlarda 1. Mollabey yaz kuran kursu, 2. Merkez Camii Yaz Kuran Kursu, 3.Ulu cami yaz kuran kursu oldu.

Erkeklerde ise, 1.Tepeköy Camii Yaz Kuran Kursu, 2.690 Evler Camii Yaz Kuran Kursu, 3 ise Merkez Camii Yaz Kuran Kursu oldu.

Alaplı İlçe Müftüsü Hüseyin Baş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Yaz Kur’an kurslarına başlayan çocuklar dini eğitim alırken bunun yanında spor aktivitelerine katılıyor” dedi. Çocukların motivasyonu açısından sosyal faaliyetler çok büyük önem arz ettiğini ifade eden Baş, şunları söyledi; Diyanet İşleri Başkanlığı, yaz kurslarına katılan çocukların çeşitli eğlencelerle, güzel vakit geçirerek tatil havasında Kur’an öğrenmelerini sağlamak, sporu sevdirmek ve boş vakitlerini spor yaparak değerlendirmelerini sağlamak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bir protokol imzaladı. İlçe müftülüğü olarak voleybol turnuvası düzenledik. Turnuva öğrencilerimiz açısında eğlenceli ve çok faydalı geçtiğine inanıyorum” dedi.

Müftü Hüseyin Baş düzenlenen kupa töreninde turnuvada birinci olan takımların hocalarını ve öğrencilerini tebrik etti

Turnuvada dereceye giren takımlara kupa ve çeşitli hediyeler yapılan bir törenle verildi

, ( )
KUPALARI VERİLDİ Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz