ALAPLI HABERLERİ

KUTLU DOĞUM HAFTASINDA KAN BAĞIŞI

16 Nisan 2014
657 kez görüntülendi

KUTLU DOĞUM HAFTASINDA KAN BAĞIŞI

Alaplı Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde kan bağışı kampanyası düzenledi. Kan bağışı kampanyasında 80 ünite kan toplandı.

Alaplı Merkez Cami önünde Kızılay Alaplı Şubesi’nce ortaklaşa düzenlenen, halk ve din görevlilerinin büyük ilgi gösterdiği kampanyada 80 ünite kan bağışı yapıldı.

Kampanya’da ilk kan bağışını din görevlileri yaptı. Alaplı İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş , yaptığı açıklamada, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle  çok güzel etkinlikler düzenlendiklerini belirtti.

Müftüsü Mehmet Bektaş, “Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla kan bağışı kampanyası düzenlemekteyiz. . Burada kan vermek amacıyla gelen kardeşlerimiz hep bu dayanışmayı ve kardeşliği sergilemek için buradalar, Alaplı ilçemizde gerçekleştirdiğimiz ‘Kan Bağışı Kampanyası’, vatandaşlarımızın Peygamber sevgisiyle ne kadar yoğrulduklarının en büyük işaretidir. Etkinlik kapsamında kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Kan bağışında bulunan din görevlilerine vatandaşlarımıza ve Türk Kızılayı Alaplı Şubesi görevlileri ile kan bankası görevlilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Türk Kızılayı Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit ise ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen kan bağışı için Alaplı Müftülüğü’ne ve din görevlilerine teşekkür ediyoruz.

Bu vesileyle Kutlu Doğum Haftası’nı kutluyorum. Zonguldak Kızılay Kan Bankası görevli arkadaşlarımıza ve teşekkür ediyoruz.” dedi.

Alaplı müftüsü Mehmet  Bektaş kan bağışı çadırına gelerek kutlu doğum hatırası olarak görevlilere gül ve kitap hediye etti

From KUTLU DOĞUM HAFTASI KAN BAĞIŞI, posted by Mustafa Kanca on 4/16/2014 (100 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz