ALAPLI HABERLERİ

KUTLU DOĞUMDA KAN BAĞIŞI YAPTILAR

17 Nisan 2013
536 kez görüntülendi

KUTLU DOĞUMDA KAN BAĞIŞI YAPTILAR

Alaplı Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde kan bağışı kampanyası düzenledi. Kan bağışı kampanyasında 102 ünite kan toplandı.

Alaplı Hükümet Konağında önünde Kızılay Alaplı Şubesi’nce ortaklaşa düzenlenen, halk ve din görevlilerinin büyük ilgi gösterdiği kampanyada 102 ünite kan bağışı yapıldı.

Kampanya’da ilk kan bağışını din görevlileri yaptı. Alaplı İlçe Müftüsü Mehmet Bektaş , yaptığı açıklamada, Kutlu Doğum Haftası nedeniyle bir haftadır çok güzel etkinlikler düzenlendiklerini belirtti.

Müftüsü Mehmet Bektaş, “Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla kan bağışı kampanyası düzenlemekteyiz. . Burada kan vermek amacıyla gelen kardeşlerimiz hep bu dayanışmayı ve kardeşliği sergilemek için buradalar, Alaplı ilçemizde gerçekleştirdiğimiz ‘Kan Bağışı Kampanyası’, vatandaşlarımızın Peygamber sevgisiyle ne kadar yoğrulduklarının en büyük işaretidir. Etkinlik kapsamında kan bağışı kampanyasına vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Kan bağışında bulunan din görevlilerine vatandaşlarımıza ve Türk Kızılayı Alaplı Şubesi görevlileri ile kan bankası görevlilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Türk Kızılayı Alaplı Şube Başkanı Hayri Yiğit ise ‘Kutlu Doğum Haftası’ etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen kan bağışı için Alaplı Müftülüğü’ne ve din görevlilerine teşekkür ediyoruz.

Bu vesileyle Kutlu Doğum Haftası’nı kutluyorum. Zonguldak Kızılay Kan Bankası görevli arkadaşlarımıza ve teşekkür ediyoruz.” dedi.

Kan bağışı kampanyasında bayanlar gruplar halinde gelerek , kan bağışına destek verdiler.

ALBUM ADI ALAPLI MÜFTÜLÜĞÜ KAN BAĞIŞI, Fotograf Mustafa Kanca on 4/18/2013 (100 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz