ALAPLI HABERLERİ

KUZEY BAKIM MERKEZİ 4.YASINDA

20 Ağustos 2015
679 kez görüntülendi

KUZEY BAKIM MERKEZİ 4.YASINDA

Alaplı ilçesinde faaliyet gösteren Kuzey Bakım Merkezi 4. kuruluş yıl dönümünde engelliler ve çalışan personel doyasıya eğlendi.

Engelli vatandaşlar ve kurum personeli ile birlikte 4. kuruluş yıl dönümü pastasını kesen Kuzey Bakımı Merkezi kurucusu Serdar Demirkol, ilçede 4 yıldan bu yana faaliyet gösterdiklerini söyledi. Bölgede ilk ve tek Özürlü Bakım Merkezi olarak hizmet vermeye sürdürdüklerini ifade eden Demirkol, şöyle dedi:

“Kuzey Bakım Merkezi Zonguldak İl Müdürlüğü’nün 18 Ağustos 2011 tarihli ve 2240 sayılı onayı ile Alaplı ilçesinde bakım hizmeti vermeye başladı. Üç özür grubuna bakım hizmeti veriyoruz, bunlar zihinsel, ruhsal ve bedensel engellilerdir. Engellerinden dolayı bakıma muhtaç haline gelmiş vatandaşlarımıza bakım hizmeti veriyoruz. Merkezimiz 80 engelli ve yaşlı hastaya hizmet vermektedir. Biz onların öz bakımlarını, sağlık hizmetleri, beslenmeleri ve psikososyal ihtiyaçlarını karşılamak için buradayız. Vatandaşlar istedikleri zaman engelli yakınlarını ziyaret edebilirler, istedikleri zaman evlerine götürebilirler. Merkezimiz de aynı zamanda engellilerimizin sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyetler ve etkinlikler düzenliyoruz.  Onları seyahate çıkarıyoruz, gerektiğinde gezilere gidiyoruz, yakın gezilerimiz var, gerektiğinde tiyatro ve sinemaya gidiyoruz. Hava şartları müsaade etmediğinde kurumumuz içinde eğlenceler ve etkinlikler düzenliyoruz. Müzik grupları çağırıyoruz, onları psikososyal açıdan da destekliyoruz. Merkezimizin 4. Kuruluş yıldönümü kutlu olsun. ”

kuzeryy

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz