ALAPLI HABERLERİ

LİSELİ GENÇLERİ ÇANAKKALEYE GÖTÜRDÜLER

14 Nisan 2014
670 kez görüntülendi

LİSELİ GENÇLERİ ÇANAKKALEYE GÖTÜRDÜLER

Anadolu Gençlik Derneği Kdz. Ereğli Temsilciliği Çanakkale Şehitlerini anmak ve Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla ortaöğretim  öğrencilerinin katılımıyla Çanakkale gezisi gerçekleştirildi.


Dernek Temsilcisi Hasan Soyer, gezi hakkında verdiği bilgiler şu şekilde:
Çanakkale ayı olan Mart ayında bizde Çanakkale şehitlerini anmak ve Çanakkale ruhunu yaşatmak amacıyla orta öğretim öğrencilerinin katılımıyla Çanakkale gezisi tertip ettik. Seçimler dolayısıyla Nisan ayına ertelemiştik.  Çanakkale Zaferini anmak o ruhu anlamak ve anlatmak tarih şuurunu kendisine şiar edinmiş derneğimizin olduğu kadar bütün sivil toplum örgütlerinin ve fertlerin yerine getirmesi gereken bir milli sorumluluktur.
Ecdadımızın hangi şartlarda ve olumsuzluklarda bu vatanı düşman işgalinden kurtardığının yerinde anlaşılması ve gençlere yaşatılması konusunda verimli bir gezi olduğunu düşünüyorum. Sizin vesilenizle bir kez daha kahraman Çanakkale şehitlerini rahmetle ve minnetle anıyoruz ve bu gezinin tertip edilmesinde emeği geçen Anadolu Gençlik Derneği Kdz Ereğli yönetimine teşekkürlerimi sunuyorum.

From KDZ.EREGLİ AGD ÇANAKKALE GEZİSİ, posted by Mustafa Kanca on 4/14/2014 (4 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz