ALAPLI HABERLERİ

MECLİS TOPLANTISINDA KUM TARTIŞMASI

3 Haziran 2016
870 kez görüntülendi

MECLİS TOPLANTISINDA KUM TARTIŞMASI

Alaplı Belediye Meclisi haziran ayı olağan Meclis toplantısında Belediyenin deniz kenarından kum alması Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ile AK Parti Belediye Meclis üyesi Hüseyin Öztürk arasından tartışmaya neden oldu.


Belediye Meclis Salonu’ndaki toplantıda AK Parti Belediye Meclis üyelerinin verdiği “Alaplı Belediyesinin deniz ve dere kenarından alınan kum ve çakılın kayıt dışı satıldığı yönünde söylentileri var” soru önergesine Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, sert bir üslupla cevap verdi.
Tekin, Alaplı Belediyesin yaptığı hizmetlerin ve güzelliklerin önünü kesmek için her şeyin yapıldığını söyledi. Alaplı Belediyesinin görevi olmadığı halde tüm köy muhtarlıklarına kum verdiğini anlatan Tekin, “Kocaman’da deniz kenarında 2 gün kum aldık. Biz deniz kenarında aldığımız kumları bizim görevimiz olmamasına rağmen köylerimizin altyapısında, okul ve cami inşaatında parke yapımında kullanılması için muhtarlarımıza veriyorduk. Köy muhtarlarına da sorabilirsiniz, bizi Vali’ye şikayet etmişler. Biz ilçemiz için çalışıyoruz. Bundan sonra benden kum isteyen muhtarlara ‘beni AK Parti İlçe Başkanı valiye şikayet etti bu yüzden kum alıp size veremiyorum’ diye söyleyeceğim. Bende bundan sonra AK Parti’yi köylerde şikayet edeceğim. Bu hizmeti engellemektir. Benden önceki Belediye Başkanı da deniz kenarından kum alıyordu. Alaplı’ya çok güzel hizmetler yapıyoruz. Biz Zonguldak’ın en çalışkan belediyesiyiz” diye konuştu.


AK Parti Belediye Meclis üyesi Hüseyin Öztürk söz alarak, deniz kenarından kum alınmasına karşı olmadıklarını ifade ederek, “Alaplı’yı yapılacak hizmetler ile ilgi Alaplı Belediyesinin kendi doğal zenginliklerinden yararlanmasına hiçbir zaman karşı gelmedik. Kum alınan yerde şuan da hiç hoş bir görüntü yok. Sahilin düzeltilmesi lazım. Biz Belediyenin yaptığı güzel çalışmaları her yerde anlatıyoruz.

Belediyenin hizmet etmesine katkı sağlayacak hiçbir şeye mani olmayız. Artık bahane üretmeyi bırakın. Siz nasıl her yerde çalışma var. Vatandaş ta bize diyor ki şurada şu eksiklik var. Bunlara dikkat edilmiyor. Bizim onları da dile getirmek görevimizdir” dedi.
Toplantıda 6 madde İmar komisyonuna havale edildi.

belediye

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz