ALAPLI HABERLERİ

MERKEZ İLKÖĞRETİM KURUMUNDA KAN BAĞIŞI

9 Mayıs 2013
685 kez görüntülendi

MERKEZ İLKÖĞRETİM KURUMUNDA KAN BAĞIŞI

Türk Kızılayı Alaplı Şubesi  ve Merkez İÖK işbirliği ile kan bağışı düzenlendi.

 Merkez İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirdiği gönüllü kan bağışı etkinliğinde Velilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte  öğrenciler kan bağışını velilerine anlatarak hayat kurtarmalarına vesile olmuşlardır.

  Etkinlik kapsamında okul müdürlüğü , öğretmen ve öğrencilerin kampanyanın duyurulması amacıyla yaptığı ön çalışma velilerin katılımını sağlamış olup özellikle bayan veliler kampanyaya ilgi göstermişlerdir.

Merkez İlköğretim Kurumu Müdürü Ayhan Tekin Kampanyaya öğretmenler ve öğrenci velileri büyük ilgi gösterdi.  Okul yönetimi  yaptığı duyuru ve öğrencilere dağıtılan davetiyelerle  katılımı arttırdı.  Tekin  kan bağışının sürekli bir ihtiyaç olduğunu, herkesin duyarlı olması gerektiğini, özellikle küçük yaşta eğitim verilmesinin önemini vurguladı. Çevre okullara örnek teşkil edecek bu çalışma ile kampanyamıza öğrenci ve velilerimizin katılımını sağladık.  Kampanyamızı destekleyen herkese teşekkür ediyoruz.   

 
Zonguldak Kızılay Kan Bağış Merkezi Dr. Kubilay Demir de Alaplı Bölgemizde en yüksek kan bağışı yapan ilçelerimizin içinde  biz Merkez  İÖO’nda ikinci defa  kan bağışı düzenledik. Bayan gönüllülerin çoğunda kanları düşük çıktığı için kan alamadık. Alaplı Şube başkanımıza ve Merkez  İÖO yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi kan dünyada üretilmeyen acil bir ilaçtır.
 
Kızılay Alaplı Şube Sekreteri Mustafa Kanca  ise “Merkez  İlköğretim Okulu’nda ikinci kan bağışını yaptık. Güzel bir katılım vardı . Merkez  İlköğretim Okulu  öğrenci, öğretmen ve idarecileri çok güzel çalışmışlar. Merkez  İlköğretim Okulu öğretmen ve idarecilerine, velilerine, kan bağışında bulunan Kızılay gönüllülerine ve Kan Merkezi görevlilerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu


ALBUM ADI MERKEZ İÖO KAN BAĞIŞI KAMPANYASI, Fotograf Mustafa Kanca on 5/09/2013 (40 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz