ALAPLI HABERLERİ

MERKEZ İLKÖĞRETİM’DE KAN BAĞIŞI DÜZENLENDİ

16 Mayıs 2014
550 kez görüntülendi

MERKEZ İLKÖĞRETİM’DE KAN BAĞIŞI DÜZENLENDİ

Türk Kızılayı Alaplı Şubesi  ve Merkez İÖK işbirliği ile kan bağışı düzenlendi.

Merkez İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirdiği gönüllü kan bağışı etkinliğinde Velilerin yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte öğrenciler kan bağışını velilerine anlatarak hayat kurtarmalarına vesile olmuşlardır.

Etkinlik kapsamında okul müdürlüğü , öğretmen ve öğrencilerin kampanyanın duyurulması amacıyla yaptığı ön çalışma velilerin katılımını sağlamış olup özellikle bayan veliler kampanyaya ilgi göstermişlerdir.
Merkez İlköğretim Kurumu Müdürü Ayhan Tekin Kampanyaya öğretmenler ve öğrenci velileri büyük ilgi gösterdi. Okul yönetimi yaptığı duyuru ve öğrencilere dağıtılan davetiyelerle katılımı arttırdı. Tekin kan bağışının sürekli bir ihtiyaç olduğunu, herkesin duyarlı olması gerektiğini, özellikle küçük yaşta eğitim verilmesinin önemini vurguladı. Çevre okullara örnek teşkil edecek bu çalışma ile kampanyamıza öğrenci ve velilerimizin katılımını sağladık. Kampanyamızı destekleyen herkese teşekkür ediyoruz.
Zonguldak Kızılay Kan Bağış Merkezi Dr.Murat Babalık ta Alaplı Bölgemizde en yüksek kan bağışı yapan ilçelerimizin içinde biz Merkez İÖO’nda üçüncü defa kan bağışı düzenledik. Bayan gönüllülerin çoğunda kanları düşük çıktığı için kan alamadık. Alaplı Şube başkanımıza ve Merkez İÖO yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Her zaman söylediğimiz gibi kan dünyada üretilmeyen acil bir ilaçtır.
Kızılay Alaplı Şube Sekreteri Mustafa Kanca ise “Merkez İlköğretim Okulu’nda üçüncü kan bağışını yaptık. Güzel bir katılım vardı . Merkez İlköğretim Okulu öğrenci, öğretmen ve idarecileri çok güzel çalışmışlar. Merkez İlköğretim Okulu öğretmen ve idarecilerine, velilerine, kan bağışında bulunan Kızılay gönüllülerine ve Kan Merkezi görevlilerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu


From MERKEZ İLKÖĞRETİM’DE KAN BAĞIŞI, posted by Mustafa Kanca on 5/16/2014 (32 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz