ALAPLI HABERLERİ

MEVLİD KANDİLİ MESAJI

11 Ocak 2014
613 kez görüntülendi

MEVLİD KANDİLİ MESAJI

 

AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı Mehmet Fatih Çakır Mevlit Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çakır mesajında şunları  söyledi:

İslamiyet’in dünyaya duyurulması ve insanlığa tebliğ edilmesini sağlayan peygamberimizin doğum yıl dönümü nedeniyle İslam âlemince kutlanan Mevlid Kandili’nin insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum.

 

O yüce elçimiz; ferdi, ailevi ve sosyal hayata dair söz ve davranışları ile kıyamete kadar kalıcı bir rehberlik ve örneklik sunmuştur. Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (a.s.), biz Müslümanlar ve bütün insanlık için, her bakımdan mükemmel ve örnek bir hayat sürmüş; ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü kendi yaşamında en somut şekilde insanlığa aktarmıştır. İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı manevi bir ortamı tebliğ etmiştir.

 

Bütün insanlığın kurtuluşunun müjdecisi olan Sevgili Peygamberimizi bir kez daha anlama ve anma vesilesi olarak büyük bir önem ve anlam taşıyan mübarek Mevlid Kandili dolayısıyla, bütün İslam âleminin ve Ereğli halkımızın kandilini tebrik ediyor, Cenab-ı Hak’tan, ülkemiz, İslam âlemi ve insanlık için mutlu, huzurlu, hoşgörü ve barışın hâkim olduğu günler nasip etmesini diliyorum.

 

Bu gecenin getireceği manevi iklimden pay alarak dualarınızın kabulünü Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim.

 

                                                  M.Fatih ÇAKIR

                       AK Parti Kdz. Ereğli İlçe Başkanı 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz