ALAPLI HABERLERİ

MEZARDA DOMATES YETİŞTİ

2 Eylül 2015
708 kez görüntülendi

MEZARDA DOMATES YETİŞTİ

Alaplı ilçesinde bir mezarın üzerinde yetişen domatesler görenleri şaşırtıyor.

Büyüktekke köyünde 7 ay önce vefat eden Emine Kaya’nın mezarının üzerinde yetişen domatesler mezarlığı ziyarete gelen vatandaşların ilgisini çekti.

Torun Mustafa Kaya, yaptığı açıklamada, mezarın üzerinde domateslerin olduğunu mezara ziyarete gelen vatandaşlardan öğrendiğini söyledi.

Babaannesi hayattayken bahçe işleriyle uğraşmayı çok sevdiğini ifade eden Kaya, şöyle konuştu:

“Babaannem 91 yaşındayken vefat etti. Hayatının büyük bir bölümünü bahçe işleriyle uğraşarak geçirmiştir. Evinin balkonunda kendine ait serası bile vardı. Burada domates yetiştirmeyi çok severdi. 90 yaşına kadar da hiç hastane yüzü görmedi. 7 ay önce aniden rahatsızlanarak vefat eden babaannemi dedemin yanına gömdük. Mezarlarını yaptırdıktan sonra zaman, zaman ziyaretlerine gelirdim. Son birkaç aydır işlerimizin yoğunluğu sebebiyle gidemedim. Geçtiğimiz günlerde telefonla bir arkadaşım beni arayarak, ‘Babaannenin mezarında domatesler olmuş siz mi diktiniz?’ diye sorunca, hemen mezarlığa gittiğimde şaşkına döndüm. Babaannemin mezarını üzerinde domatesler büyüyerek salkımları dedemin mezarına kadar uzamış. Önce domatesleri ailem dikti sandım, ancak hepsine sorduğumda kimsenin dikmediğini öğrendim. Bu nasıl oldu şu an biz bile bilmiyoruz. Diğer mezarlara baktığımda çiçekler ve otlar kururken babaannemin mezarının üzerindeki domates salkımları yemyeşil ve domatesler kıpkırmızı olmuş. Domateslerin tadına bakmak istedim ancak korktuğum için bakamadım. Kuşlar ve böcekler yesin diye domatesleri toplamıyoruz.”

domates

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz