ALAPLI HABERLERİ

MEZARLIKLAR TEMİZLENİYOR

13 Mayıs 2013
625 kez görüntülendi

MEZARLIKLAR TEMİZLENİYOR

 Alaplı Belediyesi Park Bahçe ve Temizlik İşleri ekipleri, mezarlıklarda yabani ot ve çevre temizlik çalışmalarına başladı.

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, her Bahar mevsiminde olduğu gibi bu yıl da ilçedeki mezarlıklarda geniş kapsamlı temizlik çalışması yapıldığını belirterek, “Şehir mezarlığı ile başladığımız çalışmalar diğer mezarlıklarla devam edecek. Mezarlıklarda öncelikle yabani otları temizliyoruz, zemini düzenliyoruz, bazı mezarlara toprak takviyesi yapıyoruz. Ayrıca, mezarlık çevresindeki koruma duvarları ve tel örgülerden tahrip olanları bakım ve onarımdan geçiriyoruz. “ dedi.

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, bunun yanında yol güzergahlarındaki şevlerde, kaldırım ve bordür kenarlarında da yabani ot temizliği yapıldığını ifade ederek, “Temiz ve düzenli bir çevre hepimizin arzusu. Bunun için çevreyi mümkün olduğunca düzenlemeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımızdan da, bina çevrelerinin düzenli ve temiz tutulması noktasında destek bekliyoruz. “ dedi.

 

Yorumlar

  1. eğitimçi dedi ki:

    mezarlıkları temizlemesi güzel. fakat önce insanların taşadığı, çocukların gezdiği oynadığı yerleri temizlemesi gerekmezmi. çarşı merkezindeki 1000 TANE ÖĞRENCİNİN EĞİTİM GÖRDÜĞÜ YERİ belediye başkanı görmüyor yada oradan hiç geçmiyor. Umarız oradan geçerken at gözlüğü takmaktan vaz geçer.

Yorum Yaz