ALAPLI HABERLERİ

MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ

29 Temmuz 2016
1.068 kez görüntülendi

MİLLİ İRADE VE DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜ

Alaplı Aktif Spor Kulübü Yağlı Güreş Takımı tarafından Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etmek amacıyla  Milli İrade ve Demokrasi Yürüyüşü  düzenledi.

Alaplı Kaplı Spor Salonu önünde kısmetlerini giyerek yağlanan yaklaşık 50 yakın pehlivan, davul zurna eşliğinde ellerinde Türk Bayraklarıyla Alaplı Belediyesi binası önüne kadar halkın desteğini alarak yürüdüler .

Yürüyüşü organize eden Alaplı Aktif Spor Kulübü Başkanı Hüseyin Oğuz yaptığı açıklama, Türkiye’de demokrasiye karşı yapılmış darbe teşebbüsünde devletin yanında olduklarını göstermek için bu yürüyüşü yaptıklarını söyledi.Millet iradesine ve demokrasiye yapılan saldırıyı kabul etmediklerini belirterek, “  30 sporcuyla katıldığımız Tarihi Kıkpınar Yağlı Güreşlerinde 2 sporumuz madalya kazanarak bizi gururlandırmışlardı. Hem bu guru halkımızla paylaşmak hem de Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimini protesto etmek amacıyla yağlı güreşçilerimizle birlikte yürüyüş yapmak istedik. Halkımıza bizi destekledikleri için çok teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’de Tüm pehlivanlara başarılarından dolayı teşekkür ettiğini ifade ederek şöyle konuştu.”  Bu günü özel yapan bu Ülkenin birliğine ve dirliğine kasteden kendi içimizdeki hainlerin askerimize ve polisimize saldırıları neticesinde Türkiye’deki demokrasi ve yönetimi yok etmeye çalışan hainlerin kurdukları tuzakları ortadan kaldırmak için yürüyüş düzenledik. Ben seçilmiş Belediye Başkanınız olarak hepinize bu katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum” dedi

güreşşş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz