ALAPLI HABERLERİ

MOLLABEY KARABULAK DERESİNE GÜLSUYU

14 Temmuz 2013
644 kez görüntülendi

MOLLABEY KARABULAK DERESİNE GÜLSUYU

Alaplı ilçesinde bir grup, 13 yıldır temizlenmediğini iddia ettikleri dereye tepki olarak gül suyu döktü.

Alaplı Çevre Koruma Derneği Başkanı Oktay Türkyılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, Mollabey köyünden geçen derenin temizlenmesi ve ıslah edilmesi için 13 yıldan bu yana birçok girişimde bulunduklarını ve netice alamadıklarını söyledi.

Mollabey  Karabulak Deresi’nin Alaplı Çayı’na karıştığını ve buralarda su kuyularının bulunduğunu ifade eden Türkyılmaz, şöyle konuştu:

“Geçen yıl bu derenin temizlenmesi için eylem yapmıştık. Ardından bize derenin ıslah edileceği söylenmişti. Ancak Karabulak Deresi’nin bir yıldır ıslahı yapılmadı. Bu derenin 500 metrelik ıslah çalışmasının ve taş duvarının bir an önce tamamlanmasını istiyoruz. Tabanına beton dökülmesini istiyoruz. Deredeki pislikten bir insan olarak utanıyorum. Müslüman dediğin temiz olur. Onun için ramazan ayında dereye gül suyu dökerek tepkimizi ortaya koymak istedik.”

OKTAY TÜRKYILMAZ KARABULAK DERESİ ile kanca67
 

ALBUM ADI MOLLABEY KARABULAK DERESİNE GÜLSUYU, Fotograf Mustafa Kanca on 7/14/2013 (30 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

  1. Zafer Murat dedi ki:

    Acaba bu Karabulak deresini Mollabey’e dışarıdan gelen insanlarmı pislikleri bırakıyor? Önce yerel halka bunu soralım, derenin içinde maşallah yok yok. Ne ararsan derenin içinde var dere sanki açık alan AVM gibi olmuş.

  2. mollabeyde en buyu sorunda bu..defalrca bu kırlılıge neden olanları ıkaz etmemıze ragmen malesef hala stıklarını mollabey deresıne atark dere yatagının kırlenmesıne neden olmaktadırlar…hatta kaymakamlık makamına bızzte şıkayet etmeme ragmen bır sonuc alamadık amlesef

Yorum Yaz