ALAPLI HABERLERİ

MUHTAR KANALİZASYONU YAPTIRDI

22 Eylül 2012
884 kez görüntülendi

MUHTAR  KANALİZASYONU YAPTIRDI

Muhtar Belediyenin yapmadığı patlağı yaptırdı.

Alaplı Kılçak Köyü  altında Gülsoy1 Düğün Salonu önünde patlayan  kanalizasyon  günlerce  yetki karmaşası yüzünden yapılamamıştı.

 

Alaplı Kılçak Köyü Muhtarı Ahmet Uysal, patlayan kanalizasyonu LİMAK Şantiyesi yetkilileri ile birlikte yaptıklarını  söyledi.

 İlçe giriş tabelası  dibinde patlayan kanalizasyonun insan sağlığını günlerce  tehdit ettiğini vurgulayan Uysal, “Alaplı ilçesi giriş levhasının altında yaklaşık üç aydır patlak şekilde karayoluna akan kanalizasyon görüntüsü hepimizi derinden üzmüştür. İnsan sağlığını ciddi olarak tehdit ettiğinden yetkililere defalarca dilekçe ile başvurduk. Bazı kurumlar sınırları dahilinde olmadığını beyan ederek girişimlerde bulunmadılar. Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç ile yaptığımız istişareler sonucunda LİMAK Alaplı şantiyesine başvuruda bulundum. Derhal tüm iş makinelerini sorunlu olan bölgeye göndererek patlak kanalizasyonu yeni borular döşeyerek tamir ettiler. Ayrıca köy sınırlarımız dahilindeki birkaç kanalizasyon logarının da tıkanıklığını giderdiler.

Kılçak Köyü ve çevre sakinleri adına Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç’a ve LİMAK Alaplı Şantiyesi yetkililerine teşekkür ederim” dedi.

Alaplı Belediyesi Su işleri Müdürü Turgay Yazgan ise biz oraya Belediye olarak gittik.Kanalizasyon borularını açtık. Yol yapım çalışmaları sırasında borular ezilmiş .Karayolları trafik ekibi çalışma yaptığımız sırada gelerek Siz burada belediye ve muhtarlık olarak çalışma yapamazsınız. dedi Biz de boruyu bypas yaparak kaldırıma sızıntı çıkmasını önledik dedi

 

Yorumlar

  1. vatandaş dedi ki:

    merkez mahallenin muhtarı da bir sponsor bulup PTT yokuşunu yaptırsa. Yoksa belediyenin yapacağı yok. Oradan geçerken hiç mi canları sıkılmıyor vede utanmıyorlar anlayamıyorum.

Yorum Yaz