ALAPLI HABERLERİ

MUHTARLAR PLATFORM OLUŞTURDU

7 Aralık 2014
791 kez görüntülendi

MUHTARLAR PLATFORM OLUŞTURDU

Alaplı  Mollabey ile Gümeli Beldesindeki  8 köy ve 3 orman kooperatifi bir araya gelerek “MOBİGAD” adı altında birlik platformu kurdu.

Kahvaltıda bir araya gelen Musabeyli Muhtarı Cengiz Duman, Ömerli Muhtarı İbrahim Şen, Bektaşlı Köyü Muhtarı İsa Ertürk, , İsafakılı Köyü Muhtarı Recep Korkut, Gürpınar Muhtarı Mehmet Sezer, Aydınyayla Muhtarı Recep Yaman, Aşağı  Dağ Köyü Muhtarı Sezer Acar ve Demirciler Muhtarı Şeref Yılmaz platformun amacını açıkladı.

MOBİGAD Birlik Platformu adına açıklamalarda bulunan İsafakılı Köyü Muhtarı Recep Korkut şunları söyledi; “Musabeyli, Ömerli, Bektaşlı, İsafakılı, Gürpınar, Aydınyayla, Demirciler ve ,  Aşağı Dağ Köyü olmak üzere toplam 8 köy ve Gümeli, Aydınyayla, Dağ Köyü Kooperatif Başkanlarının desteğiyle birlik beraberlik adına tek çatı altında toplanma kararı aldık. Belirli günlerde toplanarak sorunlarımızı ve köylerimize neler yapılabilir anlamında sohbet ortamında istişarelerde bulunarak fikir alış verişinde bulunmak, bu köylerin ortak kullandığı yol – su gibi alanlarda birlikte hareket etmek çözüm üretmeği amaçlıyoruz. Aynı zamanda çeşitli aktiviteler ve kampanyalar yapmak gibi bazı faaliyetlerde bulunacağız. Bizler birlik ve uyum içerisinde çalışmak adına kendi aramızda bir yönetim oluşturalım dedik ve bu oluşumda başkan olarak Aydınyayla Muhtarımız Recep Yaman’ı uygun gördük. Yardımcılığına Aşağı Dağ Köyü Muhtarı Secer Acar’ı belirledik. Muhasip olarak Musabeyli Köyü Muhtarı Cengiz Duman ve Basın Sözcüsü olarak İsafakılı Köyü Muhtarı Recep Korkut olarak bir yönetim oluşturduk. Her yıl düzenli olarak değişerek 8 köy muhtarı da bu platformda görev alıp başkanlık yapacaktır. Bu platform adı üzerinde birlik ve beraberliği amaçlayan bir platform. Bizler 8 köy olarak sınırlarımız ve iç içe olduğumuz için beraber hareket etmemiz gerekiyor. O yüzden bizde bir birlik kurarak köylülerimize daha iyi hizmet verebilmek adına adım atmış bulunmaktayız. Bu platformu kurmaktaki amacımızı tamamen köylerimize daha iyi hizmet edebilmek ve bu doğrultuda sorunları tek çatı altında çözüm yolu aramak içindir. Sadece amacı doğrultusunda hizmet edecektir. Hiçbir kurum yada kuruluş üzerine kesinlikle alınmasınlar. Birilerine muhalif yada alternatif olarak kurulmadık. Tamamen hizmet etmek için varız. Önümüzdeki günlerde bir büro açıp vatandaşlarımıza kolaylık sağlamayı hedefliyoruz. İnşallah köylülerimize, Alaplı’mıza ve Zonguldak’ımıza bu platform hayırlı olur.”dedi.

Toplantıya ayrıca Gümeli Kooperatif Başkanı Şinasi Bozkurt, Aşağı Dağ Köyü Kooperatif Başkanı Mustafa Sevim ve Aydınyayla Kooperatif Başkanı İbrahim Yurdusever de katıldı.

KOOPERATİF BAŞKANLARINDAN PLATFORMA TAM DESTEK

Gümeli Kooperatif Başkanı Şinasi Bozkurt ve Aydınyayla Kooperatif Başkanı İbrahim Yurdusever kurulan platforma maddi ve manevi olarak her zaman yanında olduklarını ifade ederek kendilerine ayrıca teşekkür ediyorum dedi.

Aşağı Dağ Köyü Kooperatif Başkanı Mustafa Sevim ise; “Daha önceden de çok istediğim bir oluşumdu. Mollabeyle Gümeli arasındaki sorunların ortak bir sorun olarak olsun diyerekten birlikten güç doğar mantığından hareket ederek oluşumun olmasını istedik. Başka bir kurumlar bunu başka bir yere çekmesin yada alternatif olarak algılanmasın. Öyle bir niyetimiz kesinlikle yok. Amaç kooperatif başkanları olsun muhtarlarımız olsun iç içeyiz zaten etle tırnak gibiyiz. Biz elimizden gelen neyse ne katkıda bulunmamız gerekiyorsa maddi ve manevi yanlarındayız. Ayrı bir düşüncemiz kesinle yok çünkü bizler sivil toplum örgütleri olarak destek verirsek bu tür oluşumlar daha güçlü olacağı kanaatindeyiz. İnşallah başarılı oluruz yöreye hizmet verebiliyorsak ne mutlu bize.”dedi.


From MOGİAD PLATFORUMU MUHTARLARI TOPLANTISI, posted by Mustafa Kanca on 12/07/2014 (31 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz