ALAPLI HABERLERİ

MUTFAK YANGINLARINA DİKKAT

3 Aralık 2013
673 kez görüntülendi

MUTFAK YANGINLARINA DİKKAT

Alaplı İtfaiye Müdürü Sinan Taşkın, Son 1 ayda 20 adet mutfak yangını çıktığını bildirdi.

Taşkın, gazetecilere yaptığı açıklamada, İlçede 1 günde 3 ayrı evde çıkan mutfakta yangına müdahale ettiklerini söyledi. Yangınların çıkmasını başlıca sebeplerinin başında ocakta unutulan yemek olduğunu ifade eden Taşkın, şöyle dedi:

“İlçemiz genelinde son 1 ayda 20 adet mutfak yangını meydana gelmiştir. Bu yangınlar büyük yangınlar olmamakla birlikte sadece mutfak kısmında zarar oluşmuştur. Yaptığımız araştırmalarda ocak üstünde unutulan yemeklerin yanmasından dolayı tava ya da tencerelerin alev almasıyla meydana gelen yangınlar olmaktadır. Birde mutfakta ocak üstünde bulunan otomatik aspiratörlerin içindeki enerji saklayan bölümlerin ve kabloların ısınmasıyla prizlerin alev alması yangınlara sebep veren bir diğer faktör olmaktadır. Aspiratörlerin fişini mutlaka işimiz bittikten sonra çekmek zorundayız.  Biz her gittiğimiz yerde özelikle ev hanımlarımızı bu konu hakkında bilgilendirmeye çalışıyoruz.”

Yorumlar

  1. erhan çelik dedi ki:

    İTFAİYE MÜDÜRÜMÜZE YAPMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALARDAN DOLAYI TEBRİK EDİYORUM ALAPLI HALKI ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM..İNŞALLAH UZUN YILLAR ALAPLIMIZDA KALIR VE KENDİSİNİN AZMİNDEN BİLGİSİNDEN ÇALIŞKANLIĞINDAN ALAPLI HALKI FAYDALANIR..SAYGILARIMLA

Yorum Yaz