ALAPLI HABERLERİ

NECMETTİN ERBAKAN İÇİN MEVLİT OKUTULDU

26 Şubat 2014
551 kez görüntülendi

NECMETTİN ERBAKAN İÇİN MEVLİT OKUTULDU

Alaplı’da eski başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın ölümünün 3. yılında mevlit okutuldu.

Saadet Partisi Alaplı İlçe Teşkilatı tarafından eski başbakanlardan  Prof. Dr. Necmettin Erbakan, ölümünün 3. yılında Merkez camisinde Mevlidi şerif okutuldu.

Alaplı Saadet Partisi İlçe Başkanı Ramazan Sarıkaya, yaptığı açıklamada, Erbakan’ın vefatının 3. yılı dolayısıyla İlçede çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini söyledi.Merkez camisinde Merhum  Prof. Dr. Necmettin Erbakan anısına mevlit programı düzenlediklerini ifade eden Sarıkaya şöyle dedi;

“O,bir mücahitti mücadele ve aksiyon adamı idi,aynı zamanda teorisyen ve uygulayıcı idi,aynı zamanda makine Profesörü idi, o hepimizin hocası idi,o İslam-i şuurla yaşadı tevhit inancı gereği  cihat şuurunu bizlere öğretti, o ömrü boyunca İslam birliği dedi,adil düzen dedi, sömürü ortadan kalsın istedi,zulüm ortadan kalksın dedi,ağır sanayi dedi,önce ahlak ve maneviyat dedi,ve o Dünya lideri, idi. Bu vesile ile bir kere daha Allahtan rahmet diliyorum.Erbakan haftası dolayısıyla İlçemizde mevlit programı düzenledik.  Hafta boyunca yapacağımız etkinliklerle merhum başbakanımız  Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anacağız”

From RAHMETLİ ERBAKAN RUHUNA MEVLİDİ ŞERİF, posted by Mustafa Kanca on 2/26/2014 (13 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz