ALAPLI HABERLERİ

NURİ TEKİN GAZETECİLERE İFTAR VERDİ

19 Temmuz 2014
601 kez görüntülendi

NURİ TEKİN GAZETECİLERE İFTAR VERDİ

Alaplı Belediye Başkanı  Nuri Tekin basın mensuplarına Alaplı Belediyesi plaj tesislerinde iftar yemeği verdi.

Nuri Tekin basın mensuplarına basın açıklaması yaptı.

Mübarek ramazan ayında sizlerle bir araya geldiğimiz bu iftar yemeği vesilesiyle, 100 günü doldurduğumuz belediye başkanlığı görevimizi de kısaca değerlendirmek istiyorum.

3 nisan’da devir aldığımız belediye yönetiminde bugün 106.  Günümüzü dolduruyoruz. Bu 106 gün içinde güzel bir çalışma temposu yakaladık ve bu tempomuzu hız kesmeden sürdürüyoruz. Göreve başladıktan sonra ilk iş olarak, çalışanlarımızı sıkmadan, işlerine olan bağlılıklarını ve sadakatlarını, çalışma motivasyonlaırını, iş barışını artırarak sağladığımız iş disiplininin, çalışma tempomuzun artmasına büyük katkısı olmuştur. Bugün gerçekten bütün birimlerimiz, disiplinlerini hiç bozmadan, uyumlu, huzurlu ve istekli bir şekilde çalışmalarını sürdürmektedir. İş huzuru, iş barışı ve iş disiplinini sağlarken, hiç kimsenin ekmeğiyle oynamadık, hiç kimseyi huzursuz etmedik.  Her personelden daha fazla verim almaya yönelik küçük çaplı görev değişikliklerini de yine iş barışını ve huzurunu bozmadan gerçekleştirdik.

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI,

Bu 106 gün içerisinde seçim kampanyamızdaki vaatlerimiz öncelikli olmak üzere, halkımızın bizlerden beklediği hizmetleri yerine getirmenin gayreti içinde olduk. Seçim dönemindeki vaatlerimizden biri olan pazaryerini şehir merkezindeki bir noktaya taşımak için alt ve üst yapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir aksama olmaz ise pazaryerini bu yıl sonuna kadar şehir merkezine taşımayı planlıyoruz. Seçim bildirgemizdeki vaatlerimiz arasında yer alan, bölünmüş karayolundan  alaplı şehir merkezine giriş yolu açılması için resmi girişimlerimiz ise devam ediyor.ısrarlı bir şekilde sürdürdüğümüz bu girişimlerimizden olumlu sonuç alacağımızı ümit ediyoruz.çünkü, bu konu, bizim verdiğimiz sözü de aşan, herkesin çözümünü umutla beklediği bir sorundur. Ümidimiz ve temennimiz, ilgili kişi ve kurumların, ilçemizin halkımızın bu beklentisine hassasiyetle yaklaşması ve sorunu bir an önce çözmesidir.

Bu süre içerisindeki çalışmalarımızı ana başlıklar halinde şöyle kısaca özetlersek; mollabey yolunda yol genişletme, çiçeklendirme, kaldırımlar ve yol güzergahları üzerinde yabani ot temizliği, çimlendirme, bozulan kaldırımların yenilenmesi, yeni imara açılan alanlara kanalizasyon altyapı hattı, mahalle aralarında çevre düzenlemesi, kavşak düzenlemeleri ,  kapalı pazaryeri ve çöp konteynırları çevresi ile cadde ve sokaklarda tazyikli su ile baştan sona temizlik, tüm yağmur suyu kanallarının temizliği, bozuk mazgal ve yolların tamiri, sokak hayvanları sorununa çözüm, şadırvan ve yapay şelalenin bakım ve onarımıyla yenilenmesi,  yeni belediye dükkanlarının yürüyüş yolarının tamamlanması, çay güzergahına ferforje korkuluk yapımı, merkez camii minaresinin bakım ve onarımı, tüm camilerimizin iç temizliği, bu süre içerisindeki çalışmalarımızdan bir kısmıdır. Bunun yanında, mollabey yolu üzerinde bulunan, kullanım ömrünü tamamlamış “belediye garajı” olarak bilinen bakım atölyesi binasını tamamen yıktık. Boşa çıkan bu alanı, önümüzdeki aylarda en verimli şekilde değerlendireceğiz.  Belediyenin asli sorumluluğu olduğunu düşünerek, daha önce konut ve bina sakinlerinden alınan kanalizasyon bakım ve onarım ücretini de tamamen kaldırdık. Artık, bu hizmeti halkımıza ücretsiz veriyoruz.daha önce gece açık olmayan belediye binamızı, nöbetçi personel görevlendirmek suretiyle 24 saat halkımızın iletişimine açık hale getirdik. Bütün personelimizden en yüksek verimi alabilecek bir çalışma sistemini uygulamaya başladık. Soma’da hayatını kaybeden 301 madencimiz için mevlid-i şerif ve kuran-ı kerim okuttuk. Bu yıl da düzenlediğimiz geleneksel sünnet şöleni ile 50 çocuğumuzu sünnet ettirdik. İhtiyaç sahibi 600 vatandaşımıza, hayırseverlerimizin de katkısıyla kumanya yardımında bulunduk.

Özetle; mevcut imkanlar içerisinde, bu süre içerisinde ne yapılabilecekse, onu yapmaya çalıştık. Halkımızın istek, şikayet ve önerilerini anında değerlendirerek, duyarlı olmaya büyük özen gösterdik.

6 haziran tarihinde, şiddetli yağmur nedeniyle sel ve su baskını felaketi yaşadık. Alaplı çayı’nın yükselmesinden dolayı, çay güzergahındaki belediyemize ait tesisler sular altında kaldı. Tesislerde bulunan araç gereç ve makine ekipmanları büyük zarar gördü. Açık hava depolarımızdaki çöp konteynırı, su borusu gibi malzemeler çay sularına kapılarak denize sürüklendi. Bu malzemelerden bir kısmını denizden almayı başardık ama önemli bir kısmı kayboldu. Sel ve su baskınları nedeniyle yollarımız bozuldu, bazı bölgelerde istinat duvarları çöktü, altyapımız hasar gördü.  Yağmur öncesi aldığımız önlemlerle, sel ve su baskınları esnasında tüm ekiplerimizi seferber ederek yaptığımız çalışmalarla felaketin daha büyük boyutlara ulaşmasını önledik. Mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtararak olası can kayıplarının önüne geçtik. Can kaybımızın olmaması da en büyük tesellimiz oldu.

Hizmetlerimizi yoğunlaştırdığımız bir sırada meydana gelen bu doğal afet, ramazan ayı şenlik alanı gibi planladığımız bazı hizmetlerin aksamasına sebep oldu. Bu olumsuzluklara rağmen, tempomuzu düşürmeden hizmet etmeye devam ediyoruz.

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI,

Eylül ayında yapmayı planladığımız geleneksel yağlı güreşlerimizi, büyük bir açık hava konseriyle bütünleştirmeyi düşünüyoruz. Belediye plajımızı ramazan’dan sonra halkımızın hizmetine sunacağız. Çocuklarımız için deniz dolgu alanı başta olmak üzere yeni oyun  ve şenlik alanları kurmak; ilçemizin belirgin noktalarındaki atıl durumda bulunan yerlere  yeni sosyal alanlar ve sosyal tesisler, piknik ve mesire alanları kurmak; mevcut sosyal tesislerimizi yenileyip, ihtiyaca cevap verir hale getirmek kısa vadedeki çalışmalarımızdan bazıları. Daha birçok projemizi, tek tek hayata geçirip, ilçemizi gıpta ile bakılan bir sahil kentine dönüştürmek en büyük hedefimizdir.  Çünkü; denizi, deresi, ormanı, sahili güneşiyle ilçemizde bu potansiyel var. Biz bu potansiyeli harekete geçireceğiz.

DEĞERLİ BASIN MENSUPLARI,

Daha yaşanabilir, herkesin yaşamaktan keyif duyacağı, ismini gururla söyleyebileceği bir Alaplı hepimizin ortak hedefi.  Biz, bu hedefe ulaşmak için üzerimize düşeni yapmada azimli ve kararlıyız. İnşallah, halkımızla olan bağımızı, yardımlaşma ve dayanışmamızı koruyarak bu hedefe hep beraber ulaşacağız.

İftar programımıza katıldığınız için hepinize teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz