ALAPLI HABERLERİ

ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANI SEÇİLDİ

3 Aralık 2012
644 kez görüntülendi

ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANI SEÇİLDİ

 

Alaplı İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı.
Alaplı Hükümet Konağı toplantı salonunda yapılan seçimde 2012-2013 öğretim yılında ilçe okullarını temsil edecek ilçe meclis başkanlığına Alaplı İMBK Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Merve Sarıoğlu seçildi.
22 öğrencinin katıldığı seçimlerde Merve Sarıoğlu Anadolu öğretmen Lisesi, Gökhan Çağlar Atalay Anadolu Lisesi, Cansel Uğurlu TOKİ Okçular Ortaokulu ve Şeyma Göze Gürpınar İlkokul adına başkanlık için yarıştı.

22 öğrencinin oy kullandığı seçimlerin sonucunda Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Merve Sarıoğlu, 9 oy alarak öğrenci meclis başkanı oldu.

Başkanlığa seçilen Sarıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Seçimi kazanmak için öğrenci arkadaşlarımla sürekli istişare içinde oldum. Çok heyecanlı bir seçim oldu. Kazandığım için çok mutluyum. Öğrencilerimizn istekleri ve doğrultusunda çalışmalar yapacagız. Bana oy veren vermeye tüm öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Alaplı İlçe Milli Eğitim şube  Müdürü Hüseyin Uysal  ise, yaptığı açıklamada, Demokratik bir seçim yaşadıklarını belirterek, “ Son yıllarda Türkiye’de hızla demokratikleşme ve çağdaşlaşma adına adımlar atılmaktadır. Öğrencilerimize demokrasi bilincinin aşılanması konusunda bu seçimlerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Türkiyede seçme seçilme hakkı uzun yıllardan bu yana var. Ancak hep seçme hakkını kulanıyoruz. Medeni cesaretini gösterip bende seçileceğim bende şu olacağım diyen insanlar çok azınlıkta kalıyor. Bizde Okullarda bunu aşılamaya çalışıyoruz. Başkanlığa seçilen Merve Sarıoğlu’nu kutluyorum” dedi.


ALBUM ADI ÖĞRENCİ MECLİSİ SEÇİMİ, Fotograf Mustafa Kanca on 12/03/2012 (33 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz