ALAPLI HABERLERİ

ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

27 Kasım 2013
614 kez görüntülendi

ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANINI SEÇTİ

Alaplı İlçe Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı.

 


Alaplı Hükümet Konağı toplantı salonunda yapılan seçimde 2013-2014 öğretim yılında ilçe okullarını temsil edecek ilçe meclis başkanlığına Alaplı İMBK Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Sinem Karakaş seçildi.
26 öğrencinin katıldığı seçimlerde  İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Sinem Karakaş, Alaplı Anadolu Lisesi öğrencisi Emrah Coşkun, Alaplı İmam Hatip Lisesi öğrencisi Muhammet Urfa ve  Karşıyaka Ortaokulu öğrencisi Eren Yılmaz başkanlık için yarıştı.

Adaylardan Sinem Karakaş seçim öncesi  çikolata dağıttı.
26 öğrencinin oy kullandığı seçimlerin sonucunda Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Sinem Karakaş , 9 oy alarak öğrenci meclis başkanı oldu.

Adaylarda Emrah Coşkun 8 , Muhammet Urfa 7 ve  Karşıyaka Ortaokulu öğrencisi Eren YIlmaz 2 oy aldı.

Adaylardan Başkanlığa seçilen Sarıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Seçimi kazanmak için öğrenci arkadaşlarımla sürekli istişare içinde oldum. Çok heyecanlı bir seçim oldu. Kazandığım için çok mutluyum. Öğrencilerimizn istekleri ve doğrultusunda çalışmalar yapacagız. Bana oy veren vermeye tüm öğrenci arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.
Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran  ise, yaptığı açıklamada, Demokratik bir seçim yaşadıklarını belirterek, “ Son yıllarda Türkiye’de hızla demokratikleşme ve çağdaşlaşma adına adımlar atılmaktadır. Öğrencilerimize demokrasi bilincinin aşılanması konusunda bu seçimlerin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Türkiyede seçme seçilme hakkı uzun yıllardan bu yana var. Ancak hep seçme hakkını kulanıyoruz. Medeni cesaretini gösterip bende seçileceğim bende şu olacağım diyen insanlar çok azınlıkta kalıyor. Bizde Okullarda bunu aşılamaya çalışıyoruz. Başkanlığa seçilen Sinem Karakaş’ı kutluyorum” dedi.


From ALAPLI ÖĞRENCİ MECLİSİ BAŞKANI SEÇİMİ, posted by Mustafa Kanca on 11/27/2013 (47 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz