ALAPLI HABERLERİ

ÖĞRENCİLER ROBOT YARIŞMASINA KATILACAK

5 Mart 2015
728 kez görüntülendi

ÖĞRENCİLER ROBOT YARIŞMASINA KATILACAK

 

İMKB Alaplı Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri, Uluslar Arası ODTÜ Robot günlerine katılmak amacıyla kendi imkanlarıyla robot yaptı.

Okulun Robot Kulübü öğrencisi Anıl Yılmaz,  Ufuk Oktay, Agah Selam , 3 arkadaş robotlarla çok ilgilendiklerini okul bünyesinde robot kulübü kurduklarını söyledi.

Uluslar Arası ODTÜ Robot günlerine katılmak için kendi imkanlarımızla çizgi robotları ürettiklerini ifade eden Yılmaz, şöyle dedi:

“3 arkadaşımızla birlikte Okulumuzda kurulan robot Kulübüne katıldık. Robotlara karşı çok ilgimiz olduğu için Türkiye’ye genelinde yapılan robot yarışmalarına katılarak hem okulumuzun hem de İlçemizin adını duyurmak istedik. 2 aylık bir çalışma neticesinde 3 adet çizgi robotu yaptık. Robotların ön tarafındaki sensörler yardımıyla çizgiyi algılayarak çizgiden dışarı çıkmadan ilerliyor. Ayrıca robotumuzun önüne bir şey çıktımı durabiliyor ve yavaşlayıp hızlanabiliyor. Biz bu robotları severek yaptık. İnşallah ileri ki zamanlarda daha büyük robotlar yapmayı planlıyoruz. Bize destek veren Okul Müdürümüze ve öğretmenlerimize sonsuz teşekkür ediyoruz.”

Okul Müdür Ercan Acar da, Öğrencilerimizin bu azimlerini taktirle karşılıyorum. İnşallah Uluslar arası yarışmalarda derece yaparak hem okulumuzun hem de İlçemizin adını duyuracaklar.” dedi.

 

 

Yorumlar

  1. omer dedi ki:

    Inşallah gencler biz 2007 de yapamadik.Insallah Sizlere nasip olur.Allah kolaylik versin…

Yorum Yaz