ALAPLI HABERLERİ

ÖĞRETMENLER GÜNÜ YAPILAN PROGRAMLA KUTLANDI

25 Kasım 2013
741 kez görüntülendi

ÖĞRETMENLER GÜNÜ YAPILAN PROGRAMLA KUTLANDI

Alaplı İlçesinde öğretmenler günü dolayısıyla tören düzenlendi.

 

Alaplı İMKB Anadolu Öğretmen Lisesi salonunda düzenlenen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşını okunmasıyla başladı.
Ardından programın açılış konuşmasını Anadolu Öğretmen Lisesi Okul Müdürü Ercan Acar yaptı.
Acar, konuşmasında Öğretmenler Günü’nün öğretmenlerin sorunlarının dile getirilip, çözüm zemini arandığı özel bir gün olduğunu belirterek, “Eğitimin insan yaşantısında çok önemli bir yer tutmaktadır. Tüm olumlu ve olumsuz gelişmelere rağmen öğretmenlerin değeri bilinmektedir. Çünkü ülkemizin geleceği bizim ellerimizde şekillenecektir.” dedi.

Alaplı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran, törende yaptığı konuşmada, İnsanlık tarihinin en eski ve en uzun ömürlü olanı ve meşguliyeti insan olan öğretmenlik mesleği mesleklerin en kutsal ve en güzelidir. Tarihinin her devrinde manevi değerinin korumuş ve kıymeti her gün artmaktadır. Bu vesile ile 24 Kasım Öğretmenler gününde bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizin Allah’tan rahmet hasta olanlara acil şifalar diliyorum” dedi.
Konuşmaların ardından stajyerliği kalkan 15 öğretmen toplu olarak yemin etti.
Törende ayrıca Okullar arasında düzenlenen şiir kompozisyon dallarında dereceye giren öğrencilere Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Garnizon Komutanı Üsteğmen Emre Balci, Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, tarafından ödülleri verildi
Tören okul öğrencilerin söylediği türkü ve şarkılarla sona erdi.


From ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA PROGRAMI, posted by Mustafa Kanca on 11/25/2013 (107 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

  1. gerçek alaplılı dedi ki:

    sayın Acar, konuşmasında Öğretmenler Günü’nün öğretmenlerin sorunlarının dile getirilip, çözüm zemini arandığı söylemiş öğretmenlerimiz başımızın tacı tabiki acaba kendisi öğrenci velileri istek ve arzularını çözümü arıyormuki torpille atama ile gelmelerin uslüp konuşması çok farkı olduğunu gördük koltuklar yapıştırıcı ie mühürlenmedi.

Yorum Yaz