ALAPLI HABERLERİ

AKILLI KORİDORLARLA DAHA İYİ ÖĞRENECEKLER

24 Eylül 2012
2.483 kez görüntülendi

AKILLI KORİDORLARLA DAHA İYİ ÖĞRENECEKLER

Alaplı TOKİ Okçular İlkokul-Ortaokulunun koridorları Eğitim sokağına dönüştürüldü.

TOKİ Okçular İlk ve  Orta  Okulu yönetimi, Akıllı Koridor projesini hayata geçirdi. Projeyle okulun 4 koridoru  Yabancı dil- Fen Bilimleri, Türkçe ve Matematik  sokağı haline getirildi

Alaplı TOKİ Okçular İlkokul-Ortaokulu Müdür Veli Burak Turgut, yaptığı açıklamada, Öğrencilerin teneffüs saatlerini eğitim sokaklarında geçirdiğini söyledi. Öğrencilerin derslerde öğrendikleri bilgileri bu sokaklarda pekiştirdiğini ifade eden Turgut, şunları söyledi;

Okul koridorlarını daha canlı bir hale nasıl getirebiliriz diye okuldaki öğretmenlerimizle birlikte oturup konuştuk. Daha sonra Eğitim sokakları oluşturarak öğrencilerimiz teneffüs saatlerinde boş duvarlara bakmaktansa daha faydalı bir şekilde değerlendirmelerini istedik. Koridorlarımızda Türkçe, İngilizce, Matematik ve Fen Bilimleri sokakları oluşturarak gerekli dokümanları okulun duvarlarına koyduk. Öğrencilerimiz koridorlarda sıkılmadan Eğitim sokaklarında dolaşarak hem gerekli olan bilgileri alıyorlar hem de derslerine yardımcı oluyor. Ayrıca Teneffüslerini eğitim sokaklarında geçiren öğrenciler, derslerde öğrendikleri bilgileri bu sokaklarda pekiştiriyor. Zonguldak’a bu proje ilk olduğunu düşünüyorum” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran ise, “Okulumuz gecen yıldan bu yana böyle bir uygulama başlatmıştı. Bu dönem bu uygulamayı faaliyette geçirdi. Ben çok faydalı olduğuna inanıyorum. Çünkü görerek öğrenmek eğitimde en önemli şeydir. İnsan zekâsının gördükleri şeyler kolay, kolay akıllardan çıkmaz. Bu uygulamaya yapanlara teşekkür ediyorum. Diğer okullarımızda bu uygulamaya başlatmayı düşünüyoruz” diye konuştu.

ALBUM ADI KORİDORLAR EĞİTİM SOKAĞI OLDU, Fotograf Mustafa Kanca on 9/24/2012 (62 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


AKILLI KORİDORLARLA DAHA İYİ ÖĞRENECEKLER Haberine Ait Etiketler

Yorumlar

  1. hacer saltık dedi ki:

    bu çalışmayı hazırlayan tüm meslektaşlarımı tebrik ediyorum izin verirseniz projenizi ben de okuluma uygulamak istiyorum fikirlerinizi ödünç alabilirmiyim :) başarılarınızın takdir görmesini temenni ederim saygılar.

  2. Ezgi Gülmeli dedi ki:

    Öncelikle tebrikler.. Gerçekten güzel bir düşünce olmuş.. Çocuklar için oldukça faydalı bir uygulama.. Ancak keşke yazım hatalarına dikkat edilseymiş.. English Garden II afişindeki yazım hatasını düzeltirseniz çocuklar için daha faydalı olur ve böylelikle de yanlış öğrenmelerini engellemiş olursunuz.. İngilizce de büyük i, I şeklinde yazılır.. Yani FEELİNG değil, FEELING olmalıdır.. Başarılarınızın devamını dilerim..

Yorum Yaz