ALAPLI HABERLERİ

OKULLARIN SORUNLARINDAN YENİ HABERİ OLMUŞ

24 Temmuz 2013
889 kez görüntülendi

OKULLARIN SORUNLARINDAN YENİ HABERİ OLMUŞ

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, Alaplı Belediyesini ziyaretinde, “Ben buraya ne zaman gelsem bu Milli Eğitim Müdürü nerede” diye sert çıktı.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan, Alaplı da bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlunu ziyaretinde bir gazetecinin Ereğli’ye 13 okul yapılıyor. Neden Alaplı’ya 3 okul yapılıyor. İlçeden eğitim tıkandı” soru üzerine Candan, sert tepki göstererek, “Milli Eğitim Müdürü bir an önce Kaymakamlığa gelsin brifing versin. Hangi okulda kaç öğrenci var bilgi versin. Hemen gelsin. Gelmezse şimdi hemen Bakan yardımcısını arayacağım ve gereğini yerine getireceğim. Ben buraya defalarca geldim nerede bu arkadaş, bana arkadaş söylüyor burada eğitim tıkandı diye. Ben ne zaman Ereğli’ye gitsem bana brifing verilir. Ama ben buraya ne zaman gelsem bunu la ilgi hiçbir bilgi verilmiyor.”şeklinde konuştu. Belediyeyi ziyaretinin ardından Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç’ı ziyaret eden Candan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Taşıran’dan okullar hakkında brifing aldı.

Kaymakamdan acı gerçek

Alaplı’da okulların fiziki yapısının yetersiz olduğunu belirten Kaymakam Malğaç, “Alaplı okul sorunumuz var.Merkezdeki okulların hemen hepsi ikili eğitimde eğitim veriyor. Fiziki şartları zorlanmış durumda patlama noktasında, en ufak boşluk dahi bir derslik haline getirilmiş. Kimi yerlerde kütüphaneler derslik haline getirilmiş içinde kantini yok, sosyal alanı, bahçe alanı yok. Üst üste çocuklar bir eğitim vaziyetinde buna rağmen ikili eğitimi anca kurtarabiliyoruz. Yeni 4+4+4 eğitim sistemine geçildikten sonra da şu anda tamamen fiziki yetersizlik ortaya çıkıyor. Mevcut okullarda okul değil, Karşıyaka ilköğretim yurt binasıydı okula dönüştürülmüş. Ahmet Zeki Atalay fiziki yapısı yeterli değil, Atalay Lisesinde kalorifer dairesi bile eğitim haline getirilmiş durumda ” diye konuştu.ALBUM ADI ERCAN CANDAN KAYMAKAM ZİYARETİ, Fotograf Mustafa Kanca on 7/24/2013 (17 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

 1. kekezhoca67 dedi ki:

  Çözüm ve İçraat nedir?Brifing,rapor,bilgi ve belgeler verilir.Önemli olan İCRAATTIR.Boş yere esip gürlemek değildir.

 2. alaplılı dedi ki:

  Sayın Ercan Candan Alaplıya gelmişte teşkilata şkaymakamlığa. milli eğitime sizin sorunlarınız nedir diye bir kere sormuşmu.
  Milli eğitim her yıl milli eğitimdeki sorunları dosya halinde il milli eğitime veriyordur herhalde.Zonguldakta bürokratlar valilik siyasiler milletvekilleri ne yapmıış.Alaplı uyutuluyor mu

 3. Eğitimci dedi ki:

  Sayın vekşilimiz bunun hesabını İl Şube Müdür Kadri ARSLAN’a sorsun.Alaplıdan kaç yıldır okul talebi var kaçını yerine getirdi.Son 10 yıldır alaplıya il kanalı ile yapılan derslik yok.Aşağıdağa dört derslik yapıldı oda okul müdürnün çabalarıylar…Alaplıdaki siyasetçiler hep bunun atladılar biir Kadri Arslan hepsini uyuttu.Kimse söz geçiiremedi buyursun sayın vekil gereğini yapsın.İlin bütün yatırımı alaplıdan öbür tarafa oldu Alaplı hep analık çocuğu oldu..Kimse ucuz kahramanlık yapmasın…sayın vekil samimi olarak hiç sormuş mu Alaplıda eğitim sorunu nedir?Alaplıdan iletilenlerle bu güne kadar nasıl bir ilgi gösterip çözüm üretmiş….Karşıdaki devlet memuru vurun abalıya…El insaf…Önce siz ne yaptınız bundan sonra eğitim için Alaplıya ne yapacaksınız sayın vekilimm..Greğini yapın Alaplı merkeze acil iki okul kazndırın öpüp başımıza koyalım .Ama o kadri bey sizi de ikna eder…sizde inanırsınız..

 4. vatandaş dedi ki:

  Alaplıda derslik eksikliğinin tek sorumlusu Milli eğitim Müdürümü oldu şimdi.Eğer günah keçisi o ise dokuz yıldır niye tutuldu orada.Milli eğitim müdürünü eleştirebiliriz çok zaan eleştirdikte ama hiçkimse kusura bakmasın onu bir anda mağdur duruma düşürdük.Bu nasıl adalet.İlçemizin Ak parti ilçe başkanı sözüm ona orada daha büyük bir gaf yaparak sayın vekilim o rotasyonla gidecek diyerek durumu kurtarmaya çalışıyor.Peki Sayın ilçe başkanımız bu konuda tamamen masummu? Eline bir defter alıp en fazla 10 günde tamamını gezebileceği okullara ziyaret edip sıkıntılarının neler olduğunu sorup not alamazmıydı? Pekala alabilirdi. Ya da Milli eğitimden lütfedip okulların brifing dosyasını isteyemezmiydi. İsteyebilirdi.Ama alacak inşallah.Ne zaman? Seçimlere 1 ay kala ziyaretlere başladığı zaman. Bekliyoruz.

Yorum Yaz