ALAPLI HABERLERİ

OKULUNUN TANITIMINI YAPIYOR

7 Temmuz 2015
615 kez görüntülendi

OKULUNUN TANITIMINI YAPIYOR

 

Bülent Ecevit Üniversitesi Alaplı Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç Dr. Rıfkı Henden, Zonguldak’taki liseleri tek, tek gezerek Okulun tanıtımın yapıyor.

Henden, yaptığı açıklamada, İlimizdeki tüm lise okullarını gezerek hem okulumuzu hem de bölümlerimizin tanıtımını yaptıklarını söyledi.2015-2016 yılında Okulumuza 745 öğrenci alacaklarını ifade eden Henden, şunları kaydetti

“2015-2016 Eğitim Öğretim döneminde Okulumuza 740 öğrenci kontenjanı ayrıldı. 9 bölüm ve 15 programda oluşacak okulumuzun tanıtımını yapmak için İlimizdeki tüm Okulları ziyaret ederek broşür dağıtılarak okul müdürlerine ve rehber öğretmenlerimize okulumuzu anlatıyoruz. Önümüzdeki dönem 50 kişilik bir sınavın 30 kişisi Meslek liselerinden sınavsız geçiş yapabiliyorsa 20 kişide sınavlı olarak tercih ederek katılabilecekler. Bizler gerek İlçemizde gerekse diğer İlçelerimizde bunları duyurmaya çalışıyoruz. Tüm okullarımızı dolaşıyoruz. Buralarda okulumuz tanıtarak imkanlarımızı sunuyoruz. Tanıtım broşürleri hazırladık. Bu broşürleri okullarımıza bırakarak neden Alaplı meslek Yüksek okulunu tercih etmeleri gerektiğini bilgiler sunuyoruz. Bu eğitim öğretim yılında da gecen yıl olduğu gibi kontenjanımızın dolacağını tahmin ediyorum. Okulumuzu da bu bağlamda yenilemeye çalışıyoruz. Rektörümüzde tüm okulumuzun çehresini değiştirecek alt yapı projelerini yapıyor ve düzenliyor. Öğrencilerimiz okulumuza geldiğinde Yüksek Okul öğrencisine yakışır bir kurum bulacak. Öğrencilerimize geleceğinizi bizde şekillendirin diyorum.”

rıfkuııı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz