ALAPLI HABERLERİ

ÖLÜ ADAMIN FATURASINI 3 YIL ÖDEMİŞ

10 Aralık 2012
797 kez görüntülendi

ÖLÜ ADAMIN FATURASINI 3 YIL ÖDEMİŞ
 Yıldıray Meşe, mezardaki adamın faturasını 3 yıl boyunca ödemiş
Alaplı İlçesinde yaşayayan Erdemir işcisi Yıldıray Meşe,maaşını aldığı özel bir banka tarafından 3 yıl önce otomotik ödeme talimatı ile 15 yıl önce ölen Mehmet Ş’nin evinin elektirik faturasını ödedi.
Meşe, yaptığı açıklamada, Erdemir işçisiyim. Maaşlarımızı Garanti Bankasından almaktayız.20 gün önce bankaya gittiğimde maaş ekstrası istedim.Ekstramda bir yanlışlık olduğunu fark ettim.Geriye dönük hesabıma baktığımda kendi elektirik faturamla birlikte başkasını elektirik faturasını ödediğimi gördüm.Bankaya gittiğimde bana 2009 yılının Şubat ayında telefonla otomatik ödeme talimatı verildiği ve o zaman bu yana banka hesabında limit oldukça kesildiğini söylediler.20 gün önce garanti bankası genel müdürlüğüne konuyu ilettim.Bana 3 yıl önce Mehmet Şencan adına evinin elektirik faturası ödendiğini söylediler.

Ben Mehmet Ş. diye birinin evinin otomatik ödeme talimatı vermediğini kayıtları istediğimi söyledim. Kayıtları ulaşamadıklarını bana ilettiler.

Bunun üzerine Garanti Bankası genel müdürlüğüne arayarak konuyu ilettim. Bana 3 yıl önce Mehmet Şencan adına telefonla otomotik ödeme talimatı verdiğimi söylediler. Telefon kayıtlarını istedim. Telefon kayıtlarını bulamadıklarını belirttiler.3 yıl boyunca Mehmet Ş.’ye   ait evin elektirik faturasını ödediğimi öğrendim. Mehmet Ş’nı araştırdığımda 1997 yılında öldüğünü bana söylediler. 3 yıl boyunca yaklaşık 300 lira ölmüş bir adamın evinin elektirik faturasını ödemişim.Ailesine söyledim. Onlarda yardımcı olmadılar.Sonra rahmetli Mehmet Ş’ın mezarını buldum.Mezarına giderek, ondan helallik istedim ve ona, “Mehmet amca benim hesabımdan senin adına kayılı olan elektirik faturası ödenmiş. Bu konuda beni mağdur edenleri seninde adını lekeleyenleri adalet önünde tek,tek hesabını soracam” dedim.

Ve oradan Alaplı Adliyesine giderek Cumhuriyet savcılıgına Garanti Bankasına, hakkında mağdur ettiği için suç duyurusunda bulundum. Oradanda Tüketici Hakları Koruma heyetinine giderek dilekçe verdim.

300 lira para o kadar büyük bir para değil ancak bu bankadan 2 bin kişi maaş cekiyor. Benim gibi onlarında mağdur olmasını istemem

ABONELİK DEVAM EDİYOR

Başkent Elektrik Dağıtım AŞ yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Mehmet Ş’nin              2 Şubat  1992’de başlayan elektrik aboneliği halen devam ediyor.Yetkililer, aboneliğin sonlandırılması için abonenin mirasçılarının başvuruda bulunması gerektiğini, herhangi müracaat olmaması durumunda aboneliğin devam edebildiğini kaydetti.


ALBUM ADI ADINA FATURASINI ÖDEDİĞİ ADAM İÇİN DUA, Fotograf Mustafa Kanca on 12/10/2012 (8 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

  1. mehmet dedi ki:

    mademki deşifre oldukları halde yüzleri kızarmıyor hepsini kendi nufusuna al yanlız bir şartla sende kul hakkı yemekten korkmuyorsan

Yorum Yaz