ALAPLI HABERLERİ

ÖNEMLİ HİZMETLER YAPTIK

23 Ağustos 2014
548 kez görüntülendi

ÖNEMLİ HİZMETLER YAPTIK

CEM SÜRMENELİ – AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, iktidarları döneminde Türkiye’nin her yerine olduğu gibi ilçeye de önemli hizmetler yapıldığını belirtti.

 

Yavuz, yaptığı açıklamada, ilçenin en büyük projesi olan Gümeli Barajı’nda alt yapı çalışmalarına çok kısa bir süre içinde başlanacağını söyledi. Alaplı Çayı’nda 2 etap temizleme çalışmalarının DSİ tarafından sürdürüldüğünü anlatan Yavuz, şunları kaydetti:

“İktidarları döneminde İlçemize birçok hizmetler kazandırıldı. Bundan sonraki yıllarda da kazandırılmaya devam edecek. Gümeli Beldemize yapılacak olan baraj bu hizmetlerin en başında gelmektedir. İlçemiz köylerinin su ihtiyacının karşılanacağı barajdan Gümeli Beldemize de çok şeyler kazandıracaktır. Barajın ihalesi yapıldı. Yer tesliminin ardından inşaat çalışmaları başlanarak en az 2 yıl içinde tamamlanması hedefleniyor. İlçemizin en büyük sorunu olduğunu düşündüğüm Alaplı çayında 2 etap temizleme çalışmaları başladı. 1 etap çalışmaları sürekli taşkınların yaşandığı kapalı pazaryeri bölgesinde oldu. O bölgede DSİ’nin iş makineleri çay’da geniş kapsamlı çalışma yaparak tamamladı. 2 etap çalışmaları ise Belediye çakıl ocağı ile kefken altı arasında yapılmakta, buradaki çalışmalar tamamlandığı zaman İlçe merkezinde ve çayın Karadeniz’e döküldüğü bölgede temizleme çalışmaları yapılacak. İstinat duvarlarını yapılmasının ardından çay olası taşkınlardan korunmuş olacak. Ayrıca 8 kilometrelik Alaplı- Mollabey köyü alternatif yol çalışmaları Alaplı çayı boyunca devam etmekte  14 metre genişliğinde olacak yolda alt yapı çalışmaları tamamlandığı zaman önümüzdeki yıl asfaltlama çalışmalarına başlanacak. Bu hizmetlerin yapımında emeği geçen başta AK Parti Zonguldak milletvekillerimize, valimize, kaymakamımıza, eski belediye ve ilçe başkanlarımıza, İl genel ve belediye meclis üyelerimize ve İlçe teşkilatımıza çok teşekkür ediyorum. ”

VVVVV

 

 

SSSSSS

DDDDD

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz