ALAPLI HABERLERİ

ORTACI KÖYÜNDE EMEKLİ VATANDAŞLAR KÖY İŞLERİNDE ÇALIŞIYOR

27 Haziran 2013
684 kez görüntülendi

ORTACI KÖYÜNDE EMEKLİ VATANDAŞLAR KÖY İŞLERİNDE ÇALIŞIYOR

Alaplı Ortacı   Köyü halkı imece usulü beton yol  yapıyor. Yol çalışmalarında emekli vatandaşlar yardımcı oluyor

 

Alaplı Ortacı   köyü Muhtarı Bayram Karakaya ,  KÖYDES projesi kapsamında çimento aldıklarını kum ve çakılı da Özel İdarenin araçlarıyla getirdiklerini belirtti.

Bununla Ortacı  köyü  merkez mahallesinde beton yol yapmaya başladıklarını.  Köylülerin de  insan gücü  yardımda bulunduğunu ifade etti

 

 

Devletimizin  bize  sağlamış olduğu malzeme ve yardımları yerinde ve zamanında kullanıyoruz. Geçtiğimiz yıl da camimize giden yola KÖYDES projesinden  beton parke taşı aldık.  Köylümüz de işçilik olarak destek verdi. Burada çalışanlar büyük çoğunluğu emekli köylülerimiz boş zamanlarında köyümüzdeki çalışmalara destek veriyorlar. Köyümüzün Ortacı Cami inşaatı da devam ediyor.

Köydeki çalışmaları köydeki vatandaşlarla beraber imece usulü yaptıklarını köylülerin köy işlerinde her zaman kendisine yardımcı olduğunu belirtti.

Çalışmalarında kendisine destek olan  Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç’a , İl Özel idare Genel Sekreteri ve çalışanlarına,  Ak parti ilçe başkanı Faruk Çaturoğlu ve ilçe yönetimi ile İl genel Meclisi üyelerine teşekkür ettiğini söyledi.

Köydeki vatandaşlara da yapılan işlerde  maddi ve manevi destek oldukları için teşekkür ettiğini söyledi

ALBUM ADI ORTACI KÖYÜ BETON YOL ÇALIŞMASI, Fotograf Mustafa Kanca on 6/27/2013 (31 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz