ALAPLI HABERLERİ

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI

14 Nisan 2016
1.274 kez görüntülendi

ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİNDEN KUTLU DOĞUM PROGRAMI

Alaplı ilçesinde Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi.

Alaplı İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri tarafından Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Programa Alaplı Milli eğitim  müdür vekili Arife Çevik,Alaplı müftüsü Mehmet Bektaş, KYK Alaplı yurt müdürü Erhan Yavaş, okul müdürleri öğretmenler ve veliler katıldı.
Okul Müdürü Mustafa Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, Kutlu Doğum’un bir devrin kapanıp, yeni bir devrin doğuşu olduğunu belirtti.

Hz. Peygamberin yetime, öksüze, kimsesize “kimse” olduğunu anlatan Eroğlu, “O, yoksul ve muhtaçların imdadına koşmuştur. 63 yıllık ömründe kırılmış ama kimseyi kırmamıştır. Hayatı mazbut, ahlakı mükemmel ve insanları cezbeden bir dış görünüşe sahiptir. O iyi bir komutan, etkili bir hatip, adil bir hakim, şefkatli bir baba, merhametli bir koca, sadık bir arkadaş ve mutlu bir eştir.” diye konuştu.

Yapılan konuşmanın ardından  öğrenci korosu ilahiler okudu. Bazı öğrenciler de şiirler seslendirdi. Kutlu Doğam haftasına katılanlara lokum, gül suyu ve birer gül hediye edilirken, etkinliğin sonunda, etkinlikte görev alan öğrencilerle Alaplı Müftüsü ve Milli Eğitim müdür vekili Arife Çevik teşekkür etti.

kutluuu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz