ALAPLI HABERLERİ

PARK YASAĞINA UYMAYANA CEZA

30 Ocak 2013
525 kez görüntülendi

PARK YASAĞINA UYMAYANA CEZA

Alaplı’da park yasağına uymayan araçlara ceza uygulandı. 10 günde 320 araca ceza işlem yapıldı.

Alaplı İlçe trafik komisyonu kararı ile tek yön olan caddeler tekrar çift yön olarak trafiğe açıldı.

 Alaplı ilçesinde Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri park yasağı olan caddelerde hatalı park yapan sürücüleri uyardı. Yasağa uymayanlara para cezası kesildi.

Alaplı’nın en işlek caddelerinden biri olan Ali Alp Caddesinde çift yön olunca park eden araçlar trafiğin akışını engellemeye başladı.
Alaplı’da araç sayasının artması beraberinde araç park sorununu meydana getirirken, İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Tescil Denetleme ekipleri ilçenin işlek caddelerinde trafikte aksamanın meydana gelmemesi için tedbir alıyor. Park yasağının bulunduğu ilçenin en işlek caddelerinden biri olan Ali alp caddesinde park yasağına uymayan sürücüler uyarıldı. Uymayan sürücülere ise para cezası kesildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Alaplı İlçe Emniyet Müdürü İsmail Baş , ilçede araç sayısının artması ile birlikte ilçenin işlek caddelerinde trafikte aksama meydana gelmemesi için tedbirler aldıklarını belirtti.

Biz sürcüleri park yasağı konusunda birkaç gün uyardık. Daha sonra yaklaşık 10 gün içinde 320 araca park yasağı cezası uygulandı.

Bir günde yaklaşık  1000( Bin) aracın park yasağı olan yerlere park ettiğini fotoğraflıyarak tespit ettirdik. Ekiplerimiz sürekli devriye gezerek önce uyarıyor. Uyarıya uymayan araçlarada fotoğrafını çekerek cezai işlem uyguluyorlar.

Bu kapsamda ilçenin en işlek yerlerinde  park yasağı uygulaması başlattıklarını kaydeden Baş, ”Bu cadde üzerinde herhangi bir şekilde park yasağı olan araçların park edilmemesi gerekiyor. İlçemizde araç sayısının artması sonucu trafikte aksamalar meydana geliyor. Sürücülerimizden bu alanlara araçlarını park etmemelerini ve belediyenin eski pazaryerindeki otoparkını kullanmalarını tavsiye ediyor. Bu hususta kendilerinden hassasiyet ve duyarlılık bekliyoruz” dedi.

ALBUM ADI PARK YASAĞINA UYMAYANLARA CEZA, Fotograf Mustafa Kanca on 1/30/2013 (7 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


(

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz