ALAPLI HABERLERİ

PTT YOKUŞU CADDESİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK

8 Kasım 2012
608 kez görüntülendi

PTT YOKUŞU CADDESİNDE ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK

Alaplı Belediyesi Yeni Siteler Farabi Sokak’ın yolları da betonlanıyor.

Buradaki çalışmalar bitince PTT  Yokuşu Cadddesinde Çalışmalar başlayacak.

Yeni Siteler Çimen Sokak’ta beton kaplama, kaldırım, bordür ve çevre düzenleme çalışmalarını tamamlayan Alaplı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, yol bakım, onarım ve çevre düzenleme çalışmalarına Yeni Siteler Farabi Sokak’ta devam ediyor.

Çalışmaları yerinde takip eden Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, ana yollarda, asfalt ve beton kaplamak suretiyle yol bakım ve onarım çalışmalarının tamamlanmasının ardından, mahalle aralarındaki sokaklarda da bakım ve onarım çalışması yapıldığını bildirdi.

Yeni Siteler Çimen Sokak’taki yolların beton kaplanmak suretiyle bakım ve onarımının tamamlanmasının ardından Yeni Siteler Farabi Sokak’ta çalışmalara başlandığını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, “İlçemizdeki yol sorununu, öncelik sırasına göre çözmeye devam ediyoruz. Daha önce, ana güzergahlar ve mahalle aralarındaki yolları asfalt ve beton kaplamak suretiyle onarmıştık. Aynı zamanda, bakım ve onarımını yaptığımız yolların kaldırım, bordür ve çevre düzenlemesini de yaptık. Mahalle aralarındaki ara sokaklarda yer yer, yol sorunu vardı. Şimdi, ara sokaklarda yol, kaldırım, bordür ve çevre düzenleme çalışması yapıyoruz. Diğer sokaklarda olduğu gibi, Farabi Sokak’ta da, sokak sakinlerinin isteklerini de göz önüne almak suretiyle, geniş kapsamlı bir çalışma yapıyoruz. Özellikle, mezbeleliğe dönen apartman aralarını tamamen temizliyoruz ve tesviyelerini de yaparak betonla kaplıyoruz. Yol çalışması yaptığımız alanların kaldırım ve bordürleriyle birlikte çevre düzenini de yapıyoruz. Farabi Sokak’ta da çalışmaları tamamladıktan sonra, vakit kaybetmeden PTT Yokuşu Caddesi’nde yol bakım ve onarım çalışmasına başlayacağız. “ dedi.

Bu arada, çalışmaları takip eden sokak sakinleri de Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu’na ve Belediye ekiplerine teşekkür etmeye devam ediyor. Çalışmalar, mahalle sakinlerince büyük bir memnuniyetle karşılanıyor.

Yorumlar

  1. alaplılı dedi ki:

    bekleyelim görelim bakalım. ne zaman başlayacak? bunu çok bekledik …

Yorum Yaz