ALAPLI HABERLERİ

REKTÖR MAHMUT ÖZER’E ALTIN MADALYA

19 Nisan 2013
1.016 kez görüntülendi

REKTÖR MAHMUT ÖZER’E ALTIN MADALYA
Bülent Ecevit Üniversitesi’nde bu yıl ikincisi gerçekleştirilen kan bağış kampanyasında kırılan rekorun ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’e altın madalya taktı.
20 Mart 2013 tarihinde Kampüsün Kanında Hayat Var ismiyle organize edilen kan bağışı kampanyasında 1267 ünite kan bağışı ile Bülent Ecevit Üniversitesi yine kendisine ait olan rekoru geliştirerek ülke çapında büyük bir takdir kazanmıştı. Göreve geldiği günden bugüne Bülent Ecevit Üniversitesinin tüm kampüslerinde çeşitli dönemlerde yürütülen kan bağışı kampanyalarında toplam 7495 ünite kan bağışının yapılmasına katkıda bulunan Rektör Özer bu anlamda yurt çapında bir farkındalığın oluşmasına öncülük ediyor.
  20 Mart 2013 tarihinde Rektör Özer’i makamında ziyaret eden Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar gösterdiği duyarlılıktan ötürü Prof. Dr. Özer’e teşekkürlerini iletmişti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium’da gerçekleştirilen Türk Kızılayı Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Genel Kurul’a ayrıca Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, İçişleri Bakanı Muammer Güler, AK Parti Ankara Milletvekili Tülay Selamoğlu ve AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer ve davetliler katıldı.
  Türk Kızılayı Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin tarihiyle, ecdadıyla büyük olduğunu söyleyerek, “Biz tarihin her döneminde gönüller fethetmekle, mazlumların çağrısına kulak vermekle, mağdurun elinden tutmakla meşhur ve bu surette büyüğüz. Bizi büyük devlet, büyük millet yapan bu vasıflarımızdan asla taviz vermeyiz. O hasletlerin unutulmasına, kurutulmasına müsaade etmeyiz” diye konuştu.
  Programın başında Türk Kızılayı ile ilgili hazırlanan sine vizyon davetlilere izletilirken, daha sonra ise Türkiye’nin sınır il ve ilçelerinden gelen çocuklar teker teker sahneye gelerek hangi ilden geldiklerini söyledi ve Başbakan Erdoğan’ı selamladı. Minik çocuklar daha sonra ise Başbakan Erdoğan’a çiçek sundu.
  Başbakan Erdoğan programın sonunda kan bağışı konusunda gösterdiği üstün yararlılık dolayısıyla Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer’e altın madalya taktı.
BEÜ’de geleneksel hale getirilen ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen kan bağış kampanyasında rekor kırılmıştı. Bin 267 ünite kan bağışlayan BEÜ’lü öğrenciler adına madalyayı Başbakan Erdoğan’dan alan Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, Bülent Ecevit Üniversitesinin toplumsal olaylara ve sosyal ihtiyaçlara gösterdiği duyarlılığın altını çizerek başarıyı kutladı.
  2010 yılında göreve gelen ve başarılı çalışmaların altına imza atan, Prof. Dr. Mahmut Özer, “Türk Kızılayı’nın 145. yılını kutladığı böyle önemli bir genel kurula davet edilerek Sayın Başbakanımızın elinden bu madalyayı almak çok büyük bir onur. Ben bu madalyayı kan bağışında bulunan tüm öğrencilerimiz ve kampanyada görev alan çalışanlarımız adına bu madalyayı aldım. Bu onur üniversitemizin” diye konuştu.

Yorumlar

  1. RIFAT YİĞİT dedi ki:

    Sayın Rektörümü yakından tanıma gibi bir bir imkanım olmadı. Ancak yurt dışında bulunduğum sırada her iki abisiyle beraber olma, onları yakından tanıma fırsatım olmuştu. Abisinin biri Riyad Büyükelçiliğinde Kültür Türizm Müşaviri, bir diğer abiside yine Riyad’da Üniversitede öğretim üyeliği yapmıştı. Çok değerli kişilerdi. Kardeşleri sayın Rektörümün de onlardan farklı olduğunu düşünmediğimden çok kıymetli çalışmalara ve başarılara imza atmaya devam edeceğine inanıyorum ve kendisini tebrik ediyorum.

Yorum Yaz