ALAPLI HABERLERİ

SARIKADI 52. KÖY OLDU.

9 Aralık 2013
1.025 kez görüntülendi

SARIKADI  52. KÖY OLDU.

Alaplı ilçesinde Çay köyüne bağlı Sarıkadı Mahallesi’nin, köy statüsüne kavuştuğu bildirildi.

Çay Köyü Muhtarı Ahmet Akgül, yaptığı açıklamada, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğünün onayıyla Sarıkadı Mahallesi’nin Alaplı’nın 52. köyü olduğu söyledi.

Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimlere kadar vekaleten muhtarlık görevini yürüteceğini ifade eden Akgül, şöyle konuştu:

“Sarıkadı Mahallesi Çay köyüne bağlı 500 kişinin yaşadığı bir mahalledir. Yine Çay köyüne bağlı Mollabey Mahallesi’nin köy statüsüne kavuşmasının ardından Sarıkadı halkı da köy olmak istedi. Yapılan referandumda büyük bir çoğunlukla evet çıkmasının ardından İçişleri Bakanlığına gönderilen dosya kapsamında Sarıkadı Mahallesi köy olmuştur.
Ahmet Akgül Sarıkadı halkını köyde toplayarak şu bilgiyi verdi. Çok değerli basın ve Sarıkadı halkım bu sevincimizi paylaşmak için Sarıkadı mahallesinde toplanmış bulunuyoruz.2009 yılında muhtarlığa seçildiğim zaman Çay köyüne bağlı 6 mahalle vardı. Mollabey ve Karacallı mahallelerini ayırmak istemiştim. Mollabey üç muhtarlığa ait idi.Burada ne kadar hizmet yaparsak yapalım.Yaptığımız hizmetler göze gözükmüyordu.Alaplı Kaymakamımız Yıldıray Malğaç’ın destekleri ile Mollabey köy statüsüne kavuştu.
Sarıkadı mahallesi Çay köyüne uzak kaldı.Burayı da Çatak veya Aşağı Dağ köyüne vermek istedik.Kabul edilmedi. Başlı başına muhtarlık olalım dediler. Müracaat edildi. Önce olumsuz bir karar çıktı. İl Genel Meclisine gönderildi. Sayın Valimiz dosyayı Ankara’ya gönderdi.Kabul edildi.
Bize bu konuda destek veren Zonguldak milletvekilerine, Zonguldak Valimize, daire müdürülerine, İl Genel Meclisimizin tüm üyelerine Alaplı Kaymakamımız ve daire müdürlerine çok teşekkür ediyoruz. Sarıkadı halkımıza hayırlı olsun


From SARIKADI KÖY OLDU, posted by Mustafa Kanca on 12/08/2013 (21 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

  1. asil 67 dedi ki:

    Ahmet akgül bu muhtarı alpalı yönetimlerinde görmek lazım gerçekten hizmetkar köylerine gittik ve civar köylerdende duyduklarımız aktif bir kişiik icratları ile akp yönetimine aınmamış bu sefer hayırlısı

Yorum Yaz