ALAPLI HABERLERİ

SEÇİMDEN SONRA EN GÜZEL HABER

11 Ağustos 2014
624 kez görüntülendi

SEÇİMDEN SONRA EN GÜZEL HABER

Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı-Mollebey köyü arasındaki 8 kilometrelik alternatif yol çalışmalarına başlandığını bildirdi.

 

Yol yapım çalışmalarını inceleyen Kaymakam Yıldıray Malğaç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, Alaplı çayı boyunca Mollabey köyüne kadar 12 metre genişliğinde yol yapılacağını söyledi.

Yıl sonuna kadar yolun alt yapı çalışmalarını tamamlamayı hedeflediklerini vurgulayan Malğaç, şöyle dedi:

“Alaplı-Mollbey arasındaki 8 kilometrelik yolda ağır tonajlı araçların çalışmasından dolayı sıkıntılar meydana geliyordu. Tiçari hayatı da olumsuz etkiliyordu. Alaplı çayı boyunca 12 metre genişliğinde yapılacak yolun 8 metresi araç trafiği için 4 metresi ise insanlarımızın yürüyüş yapabileceği yaya yolu ve bisikletleriyle spor yapabilecekleri bisiklet yolu olacak. Ayrıca bu bölgeye moloz ve çöp dökülüyordu. Bu yol sayesinde onu da ortadan kaldırıyoruz. Çevre kirliğini önleyerek bu bölgeye sosyal alanlar kazandıracağız. Başladığımız yolun bu sene altyapısını tamamlayarak önümüzdeki yıl asfalt çalışmalarına başlamayı düşünüyoruz. Bu bölgede arsası bulunup ta yol yapılacağı için hibe yoluyla arsalarından vazgeçen vatandaşlarımıza ve burada emeği gecen başta sayın valimize, milletvekillerimize ve siyasetçilerimize teşekkür ediyorum.” Dedi.

Yol çalışmalarını, Ak Parti Alaplı İlçe Başkanı Mustafa Yavuz, İl genel Meclis üyeleri Ayhan Akman, Temel Uslu Ak Parti yönetim kurulu üyeleri, Mehmet Yaman, Yılmaz Can ve Birol Şahin katıldı.

 

AAAAA

 

BBB

 

CCC

ALAPLI MOLLABEY ALTERNATİF YOL ÇALIŞMASI paylaşan: kanca67

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz