ALAPLI HABERLERİ

SEL NEDENİYLE TÜNELLER TRAFİĞE KAPANDI

6 Haziran 2014
727 kez görüntülendi

SEL NEDENİYLE TÜNELLER TRAFİĞE KAPANDI

Alaplı ilçesinde meydana gelen sel nedeniyle 4 araç toprak altında kaldı.

İlçede dün geceden itibaren etkisini arttıran sağanak yağış nedeniyle Düzce-Ereğli karayolu 5. Tünel girişinde 4 araç toprak altında kaldı. Ulaşımın tek şeritten sağlandığı karayolunda Belediye ait iş makineleri kurtarma çalışması başlattı.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Teki, yaptığı açıklamada, Birçok yerde sel baskınları meydana geldiğini söyledi.

Öncelikli olarak mahsur kalan vatandaşlara yardım ettiklerini belirten Tekin, “ Etkili olan sağanak yağış nedeniyle birçok yerden yardım talebi geliyor. İtfaiye ekiplerimiz gelen ihbarları anında müdahale etmeye çalışıyor. Önceliğimiz selden dolayı evlerinde ya da araçlarında mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtarmaktır. İş makinelerimiz ise şu anda tüneller bölgesinde toprak altında kalan araçlar kurtarmak için çalışma başlattı.” Dedi.

Otomobili toprak altında kalan Mehmet Gonca, da bir anda dağdan toprak geldiğini aracının toprak altında kaldığını belirterek, “şiddetli yağmur yağıyordu. Silecekler bile yetişmiyordu. Tünelin içine girmek istedim. Ancak tünelin girişinde önümdeki araç durunca bende durmak zorunda kaldım. Bir anda etrafımızı kum, çakıl ve toprak gelmeye başladı. Araçta 4 kişiydik. Kendimizi emen dışarı attık. Aracımızın toprak altından çıkartılmasını bekliyorum.”diye konuştu.

From ALAPLI AKÇAKOCA YOLU, posted by Mustafa Kanca on 6/06/2014 (21 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

  1. ahmet ali dedi ki:

    Başkan afet olmuş poz verme sırası değil şimdi…

Yorum Yaz