ALAPLI HABERLERİ

ŞELALE İNŞAATI YAKINDA BİTİYOR

15 Temmuz 2016
1.239 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Alaplı Belediyesi’nin ilçeye görsel bir güzellik katmak amacıyla Alaplı ilçe merkezinden Akçakoca-Alaplı-Ereğli karayoluna giriş yolu üzerinde başladığı dekoratif yapay şelale çalışmalarında son aşamaya gelindi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 50 metre boyunda, ortalama 7,5 metre yüksekliğindeki kademeli-kaskatlı yapay şelalenin inşaatı tamamlandığında ilçe girişine ayrı bir güzellik kazandıracağını kaydetti.

Başkan Nuri Tekin, dekoratif şelale inşaatının kısa bir sürede tamamlanarak çalışmaya başlayacağını belirterek, “ İlçemizin bu tür hizmet alanlarına ihtiyacı var. Biz bu yüzden sosyal alanlara ve sosyal tesislere büyük önem veriyoruz. Yapımını tamamlamak üzere olduğumuz bu yapay şelalenin çevresinde su ve ışık oyunları, doğal görünümlü yapay kayalar, bitki cepleri, farklı renklerde aydınlatma, zeminde yapay havuz, kenarlarında da dinlenme ve fotoğraf çektirme alanları olacak. İlçemize giriş yapan misafirlerimizi ya da ilçemizden geçiş yapan vatandaşlarımızı renkli ve doğal görüntüsüyle karşılayacak olan bu şelale, ilçemize de farklı bir kimlik kazandıracak. “ dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz