ALAPLI HABERLERİ

SEVİLAY’IN HAYATINI KAYBETTİĞİ YAYA GEÇİDİ KAPATILDI

9 Ekim 2014
921 kez görüntülendi

SEVİLAY’IN HAYATINI KAYBETTİĞİ YAYA GEÇİDİ KAPATILDI

Alaplı ilçesinde dün işçi servisinin çarpması sonucu 17 yaşındaki Sevilay Tosun’un hayatını kaybettiği yaya geçidi karayolları ekiplerince kapatıldı.

 

Ekipler, kazanın ardından bariyerleri tel örgüyle kapattı, yolun zeminindeki yaya geçidi işaretleri de yakılarak silindi.

Belediye Başkanı Nuri Tekin, gazetecilere yaptığı açıklamada, genç kızın ölümü nedeniyle çok üzgün olduğunu belirterek, “Defalarca söyledik. ‘Alaplı girişine ve Yeni Siteler kavşağına sinyalizasyon lambaları takılması lazım’ diye, gencecik kız hayatını kaybettikten sonra karayolları burada çalışma yapıyor” diye konuştu.

Mahalle sakinlerinden Murat Öztürk de yıllardan beri durakta inerek Yeni Siteler’deki evine gittiğini anlatarak, “Giderken de 50 metre ilerideki üst geçidi kullanırım. Burada üst geçit olmasına rağmen bariyerler açılarak yaya yolu yapıldı. Çok tehlikeli olduğunu söylemiştik. Bu ilk kaza değil, maalesef gencecik kız yaşamını yitirdi. Çok üzgünüm” ifadesini kullandı.

Dün, Umut A. yönetimindeki 67 TY 018 plakalı işçi servisi, Erdem Yuva mevkisindeki marketten çıkarak yolun karşısına geçmeye çalışan Tosun’a çarpmış, genç kız kaldırıldığı özel hastanede yaşamını yitirmişti.

Genç kızın hayatını kaybettiği yaya geçidi kapatıldı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz