ALAPLI HABERLERİ

SU KAÇAĞI DEDEKTÖRLE TESPİT EDİLİYOR

8 Aralık 2012
602 kez görüntülendi

SU KAÇAĞI DEDEKTÖRLE TESPİT EDİLİYOR

 Su kaçağı arama dedektörü ile son üç yılda 24 saatte  2 bin metreküp su sarfiyatına sebep olan kaçağı bulundu

Alaplı Belediyesi’nin, Su İşleri Müdürlüğü hizmet araç gereç ekipmanına dahil ettiği yer altı su kaçağı arama dedektörü vasıtasıyla, son üç yılda her bir saat için 83 metreküp su sarfiyatının önüne geçildi.

Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, bir süre önce Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’nün su kaçakları ile mücadelesinde kullanılmak üzere yer altı su kaçağı arama dedektörü satın aldıklarını, çoğunluğu bu dedektör vasıtasıyla tespit edilen olmak üzere, son üç yılda 24 saatte 2 bin metreküp su sarfiyatına sebep olan su kaçağı bulunduğunu bildirdi.

Su kaçaklarının tespit edilerek arızanın giderilmesi neticesinde, su sıkıntısı yaşanmasının da önüne geçildiğini belirten Belediye Başkanı Çimenoğlu, “ Yer altı su kaçağı arama dedektörü, yer altında görünmeyen su kaçaklarının tespit edilmesinde gerçekten büyük bir kolaylık sağladı. Bu cihaz sayesinde, su kaçağını noktasal olarak tespit ediyoruz; hem birkaç noktayı kazmak zorunda kalmıyoruz, hem de yer üstünde görünmeyen, yer altına sızan su kaçaklarını tespit edebiliyoruz. Son üç yılda, 30’a yakın büyük su kaçağı tespit ederek, arızaları giderdik. Son olarak, Yeni Siteler mevkiinde saatte20 metreküpsu sarfiyatına sebep olan su kaçağı tespit ettik. Su İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz hemen arızayı giderdiler. “ dedi.

Belediye Başkanı Çimenoğlu, bulunan su kaçaklarından alınan arızalı parçaların atılmayarak, Su İşleri Müdürlüğü’nce muhafaza edildiğini de sözlerine ekledi.

ALBUM ADI DETEKTÖRLE SU KAÇAĞI ARANIYOR, Fotograf Mustafa Kanca on 12/08/2012 (6 Resim)

Fotograf Mustafa KANCA


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz