ALAPLI HABERLERİ

SÜPER NİNE….

12 Mayıs 2014
695 kez görüntülendi

SÜPER NİNE….

CEM SÜRMENELİ – Ereğli ilçesinde bugüne kadar hiçbir ilaç kullanmadan yaşadığını söyleyen 103 yaşındaki Hanife Demirtaş, günlük ihtiyaçlarını da tek başına karşılıyor.

Kaymaklar köyünde yaşayan 103 yaşında 3 evlilik yapmış ve bir kız çocuğunu da kaybetmiş Hanife Demirtaş gazetecilere yaptığı açıklamasında, doğal beslendiğini ve doğada uzun süre kaldığı için bu kadar uzun süre yaşadığını anlattı. Herhangi bir sağlık sorunu bulunmadığını belirterek, “Mancar, bakla, un çorba, mısır unundan höşmenim vardı zamanında bunlarla beslendim ben. Şimdiki gibi bir sürü

çeşit mi vardı? Yaşımı sormayın, kaç yaşında olduğumu valla bilmiyorum. Ben çift sürerdim, adam yoktu tek başıma çalıştım. Ekin eker, harman döver, bağ ve bahçede çalışırdım” dedi. Herhangi bir sağlık problemi bulunmadığını ve ilaç kullanmadığını belirten Demirtaş gençlere de, “Çok çalışın, emekli olun, sağlığınıza dikkat edin” uyarısında bulundu.

 “İHTİYAÇLARINI KENDİSİ GÖRÜYOR”

Demirtaş’ın akrabalarından Makbule Gündoğdu, 3 evlilik yapan ve 1 kızını kaybeden 103 yaşındaki Hanife Demirtaş’ın günlük yaşamını sürdürdüğünü belirterek, “Dışarı çıkar, bazen yatar, kendi ihtiyacını kendisi görür, yemeğini yer. Geçen sene bir çuval ceviz içi yaptı türkü söyleyerek komşular bile etrafına toplanmış. Resmi yaşı 103 ama bizim bildiğimiz 111 yaşında. Yaklaşık 4 yıl önce aylığını alabilmesi için bana vekalet vermesi gerekti, bankadan bizden doktor raporu istediler, sağlık ocağına götürdük, aklı dengesi yerindedir diye raporu aldık. Herhangi bir sağlık problemi yok, tansiyon şeker gayet normal” dedi.

BİLDİĞİMİZ YAŞI 111

 Makbule Gündoğdu’nun eşi Nevzat Gündoğdu ise Hanife Demirtaş’ın dedesinin hanımı olduğunu hatırlatarak şunları söyledi: “Kendisi 3 evlilik yaptı son eşi de rahmetli olduktan sonra ben aldım yaklaşık 15 yıldır da benimle birlikte yaşıyor. Nüfustaki yaşı 103 ama bizim bildiğimiz kendisinden de öğrendiğimiz 111 yaşında. Her türlü ihtiyacını kendisi görüyor, ilaç kullanmıyor, sapasağlam” Hanife Demirtaş evin içerisinde dolaştı, bahçeye çıkarak komşuları ile sohbet etti.

Anadolu Ajansı

Ere?li ilçesinde bugüne kadar hiçbir ilaç kullanmadan ya?ad???n? söyleyen 103 ya??ndaki Hanife Demirta?, günlük ihtiyaçlar?n? da tek ba??na kar??l?yor.  (Mustafa Kemal BEKTA? - Anadolu Ajans?)

Yorumlar

Yorum Yaz