ALAPLI HABERLERİ

TARIM BAKANI MÜSTEŞARI İLE GÖRÜŞTÜLER

5 Nisan 2016
818 kez görüntülendi

TARIM BAKANI MÜSTEŞARI İLE GÖRÜŞTÜLER

AK Parti Zonguldak Milletvekilleri Faruk Çaturoğlu, Hüseyin Özbakır, Özcan Ulupınar, Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Hasan Kabarık,  Zonguldak kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birlik Başkanı Osman Bayraklı, Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan Güner, Oğuz Güner, Manda Eti Üreticileri Birlik Başkanı Şenol Çakar,  Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı Nusret Yazıcı ile görüştü.

 

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu görüşme sonrası yaptığı açıklamada şunları söyledi;  ”Zonguldak Ziraat Odası Başkanı Hasan Kabarık, Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Birliği Başkanı Osman Bayraklı ve Yönetimi, Manda Üreticileri Birliği Başkanı Şenol Çakar ile birlikte üreticilerin sıkıntılarını Bakanlık Müsteşarı Yazıcıya aktardık. İlimizde kurulu bulunan 350’ye yakın tavuk üretim çiftlikleri, kesim yapan ve civciv veren firmaların bölgeden çekilmesi nedeniyle civciv alamamakta ve üretim yapamamaktadırlar. Buda üreticilerimizi mali olarak sıkıntıya sokmaktadır. Erzincan’da olduğu gibi Et ve Süt Kurumunun üreticilerimize sahip çıkarak Zonguldak, Bartın, Karabük, Çankırı ve Kastamonu bölgesine kombine açmasını önerdik. Ayrıca, İlimizdeki manda üreticilerinin yoğurt üretimini arttırabilmeleri için teşvik ve destek kapsamına alınmasını ilettik.

Diğer taraftan Alaplı ilçemizde organik tarımla uğraşan çiftçilerimizin mağduriyetinin giderilmesi için ÇATAK Projesine 1000 dekar daha ilave edilmesini, geçiş 2’den geçiş 3’e geçen organik tarımla uğraşan çiftçilerimizin destek alabilmeleri için geçiş 2’ye devam edilmesini ve 01 Nisan 2016 da sona eren ve alan bazlı fındık desteğine başvuru işlemlerini yaptıramayanlar için bu sürenin uzatılmasını talep ettik.  

Bakanlık Müsteşarı Yazıcı ise konularla ilgili çalışmalar yapılacağını ve destek olacaklarını belirttiler. ”

yazıcı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz