ALAPLI HABERLERİ

TARLASINA ZARAR VERİLEN ÇİFTÇİ HAKKINI ARIYOR

3 Aralık 2013
723 kez görüntülendi

TARLASINA ZARAR VERİLEN ÇİFTÇİ HAKKINI ARIYOR

Alaplı Kıran Köyünde yaşayan İlhan Seren, 3 dönümlük fındık bahçesinden yüksek gerilim hattı direkleri geçirmek için 250 Ocak fındık ağacı ve 1 dönümlük alanın zarar verildiğini iddia etti.

Seren, yaptığı açıklamada, Fındık bahçesinin 1 gecede tahrip edildiğini zararın büyük olduğunu söyledi.

Tapulu arazisine izinsiz yüksek gerilim hattı dikileceğini öne süren Seren, şöyle dedi:

“3 dönümlük bahçeme yüksek gerilim hattı direkleri dikmek için 1 dönümüne iş makineleri ve beton mikserleri geçirilmek suretiyle büyük zarar verilmiş. Elektrik direklerini dikileceği alanda 250 Ocak fındık ağacım vardı. Bunlar iş makinesiyle sökülmüş. Bahçemin ortasında elektrik direklerini temeli kazılmış ve beton dökülmüş. Ben İstanbul’da yaşıyorum. Bana da buradaki akrabalarım haber verdi. 1 gecede bu kadar işi nasıl yapmışlar ben bile hayretler içerisindeyim. Türkiye Elektrik İletişim ve Daire Başkanlığını aradım konuyla ilgi ancak hiç kimse yardımcı olmadı. Tapulu arazimde izinsiz nasıl böyle bir çalışma yapabiliyorlar. Benim burada büyük zararım var. Bende hakkımı yasal yollardan arayacağım.”


“Alaplı Kıran Köyünde yaşayan İlhan Seren, 3 dönümlük fındık bahçesinden yüksek gerilim hattı direkleri geçirmek için 250 Ocak fındık ağacı ve 1 dönümlük alanın zarar verildiğini bildirdi.”

From 1 GECEDE BAHÇESİ BU HALE GELDİ, posted by Mustafa Kanca on 12/03/2013 (31 items)

Generated by Facebook Photo Fetcher 2


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz