ALAPLI HABERLERİ

TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITTILAR

11 Aralık 2015
684 kez görüntülendi

TEKERLEKLİ SANDALYE DAĞITTILAR

Anadolu Engelliler Birliği Derneği Alaplı Şube Başkanı Korkut, bağışlanan tekerlekli sandalyeleri, köylerde ihtiyacı olan engellilere dağıttıklarını söyledi.

Anadolu Engelliler Birliği Derneği Alaplı  Şube Başkanı İsmail Korkut, hayırseverler tarafından bağışlanan tekerlekli sandalyeleri, köylerde ihtiyacı olan engellilere dağıttıklarını bildirdi.

Korkut, gazetecilere yaptığı açıklamada, köylerde tekerlekli sandalye ihtiyacı olan 50 kişiyi tespit ettiklerini belirtti.

Hayırseverlerden gelen yardımlarla alınan tekerlekli sandalyeleri, ihtiyaç sahibi engelli ve yaşlılara dağıttıklarını ifade eden Korkut, şunları söyledi:

“Son bir yılda ilçemizde tekerlekli sandalye ihtiyacı olan engelli ve yaşlılarımızı tespit ederek onlara yardımda bulunmak istedik. Yaptığımız çalışmalar neticesinde 50 civarında tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan kişi tespit ettik. Hayırseverlerde bağlantıya geçerek 50 yakın tekerlekli sandalye temin ettik. Bu sandalyeleri köylerde ihtiyaç sahibi kişilere dağıtıyoruz. Herkesin hayır duasını almak bizleri çok mutlu ediyor. Engelli kardeşlerimiz ve yaşlılarımız için birşeyler yapabiliyorsak ne mutlu bize diyoruz. İlçemizde bin civarında engelli arkadaşımız var. Bu engelli arkadaşlarımızın çeşitli ihtiyaçları oluyor. Onlar için hayırseverimizin desteğini bekliyoruz.”

tekerlekli

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz