ALAPLI HABERLERİ

TEKİN,  8 MART KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

7 Mart 2015
632 kez görüntülendi

TEKİN,  8 MART KADINLAR GÜNÜNÜ KUTLADI

 

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, 8 Mart Dünya Kadınlar günü nedeniyle yazılı bir açıklama yaparak Tüm Kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.

Ülkemizde ilk kez 1921 yılında “Emekçi Kadınlar Günü” olarak kutlanmaya başlanan  8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayan Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, son zamanlarda hayli artan kadına yönelik şiddet olaylarının sona ermesini umut ettiklerini ifade ederek ‘ başta annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü en içten dileklerimle kutluyorum’ dedi.

Tekin, açıklamasında şu görüşlere yer verdi; ‘

‘Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında çok büyük fedakarlıklar gösteren kadınlarımız, tüm dünya ulusları içinde en çok saygıya değer kadınlarındandır. Kadın istismarı ve kadına yönelik şiddete dün olduğu gibi bugünde karşıyız ve gelecekte de karşısın da olacağız.  Bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren fedakar kadınlarımızın haklarını öğrenmesi, geliştirilmesi yönünde çaba göstermesi, kadın-erkek tüm toplumun bunun gerekliliğine inanması ve cinsiyet ayrımcılığının sona ererek tartışılan bir konu olmaktan çıkması arzusu ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, saygılar sunarım.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz