ALAPLI HABERLERİ

TEKİN GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

16 Eylül 2015
554 kez görüntülendi

TEKİN GAZİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin Gaziler Günü dolayısı  ile bir mesaj yayınladı

Tekin mesajında şöyle dedi

Ülkemizin hürriyeti ve bağımsızlığında, bölünmez bütünlüğünde çok önemli bir yere sahip olan şanlı tarihimizin ebedi kahramanları gazilerimiz, aynı zamanda vatan sevgisinin de sembolleridirler.

Şehitlerimizle birlikte toprağı vatan, insanı ulus yapan gazilerimiz, ülkemizin bağımsızlık ve hürriyeti için şehit olmayı göze almış, ülkemizin kahramanlık destanlarının en önemli unsurları, milletimizin baş tacıdır. Sonsuza dek taşıyacakları büyük bir onurun sahibi olan gazilerimizi milletimiz, dün olduğu gibi bugün de yarın da hiçbir zaman unutmayacaktır. Vatan sevgisinin nesilden nesile taşınmasında da önemli bir katkıya sahip olan gazilerimiz, bu sevginin sembolleri olarak da tarihte yerini almış ve bundan sonra da almaya devam edecektir.

Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e , TBMM tarafından 19 Eylül 1921’de “Gazilik” ve “Mareşallik” rütbesi verilmesinin 94. Yıldönümünü ve Gaziler Günü’nü kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, tüm gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum. Ebediyete intikal eden tüm gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize de huzur ve mutluluklar diliyorum.

tekin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz